Konta oszczędnościowe – oprocentowanie wyższe od lokat

Wiadomości

Jakiś czas temu wydawać się mogło, że najlepszym produktem oszczędnościowym są lokaty. Większość z nas uważa bowiem, że lokaty zapewniają najwyższe oprocentowanie na rynku, przy najmniejszym możliwym ryzyku. Okazuje się jednak, że lokaty nie są najlepsze wśród produktów dla oszczędzających. Okazuje się, że dużo lepszym rozwiązaniem są konta oszczędnościowe i to nie tylko ze względu na większą swobodę w dysponowaniu pieniędzmi, ale także ze względu na coraz wyższe oprocentowanie. Niektóre banki przebiły ofertą najlepiej oprocentowane lokaty na rynku, dostarczając konto oszczędnościowe, o jakim większość z nas marzyła. Dlaczego konta oszczędnościowe są wyżej premiowane od lokat?

Ciężko jednoznacznie znaleźć odpowiedź na to pytanie. Niektóre banki rzeczywiście oferują wyższe oprocentowanie kont oszczędnościowych, jednak nie w każdym wypadku jest to prawdziwe. Banki uciekają się do zagrań marketingowych. Często nie mówią więc klientom, że dane oprocentowanie jest dostępne tylko do odpowiedniego limitu. Poza tym premiuje się posiadanie dodatkowych usług z banku. Jeżeli więc korzystasz aktywnie z innych produktów swojego banku, to być może uruchomienie konta oszczędnościowego na preferencyjnych warunkach będzie dla ciebie bardziej opłacalne – bank odwdzięczy się okazaną lojalnością wyższym niż zwykle oprocentowaniem na koncie oszczędnościowym.

Jeden z ekspertów przyznaje jednak, że informacja o wysokim oprocentowaniu na koncie oszczędnościowym jest często wabikiem marketingowym. Służy to do przyciągnięcia klientów. Bardzo często okazuje się bowiem, że podpisanie umowy o założenie konta oszczędnościowego, zobowiązuje nas także do założenia konta ROR, które najczęściej jest obarczone pewnymi opłatami – jeżeli nie wykonujemy zaleceń banku i nie korzystamy aktywnie z konta. Takie konto może mieć także inny cennik przelewów, które z reguły są darmowe – nie dla posiadaczy promocyjnego konta oszczędnościowego. Przed złożeniem podpisu warto sprawdzić co podpisujemy.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments