Przez żołądek do pracy – pracodawcy znaleźli sposób na podniesienie efektywności pracowników

Wiadomości

Nie od dziś wiadomo, że zjadane przez nas pożywienie wpływa na nasze funkcjonowanie. Jeżeli zjemy coś cięższego, to zazwyczaj nie mamy na nic siły – organizm jest ospały, skupiając się na trawieniu. Inaczej jest w przypadku lekkich posiłków, które nie angażują naszego żołądka na tyle, by wpływało to na efektywność wykonywanej przez nas pracy. Od jakiegoś czasu pracodawcy zdają sobie z tego sprawę, dlatego też niebawem – ale nie wszędzie – może nastąpić zmiana dotycząca posiłków dla pracowników – zarówno w kwestii pory na taki posiłek, jak i samej potrawy.

Centrum Dietetyczne SetPoint przedstawił najnowszy raport w tej sprawie. Wynika z niego, że ponad 60 procent pracodawców jest zdania, że zarówno pora spożywania posiłków, jak i ich rodzaj, ma ogromny wpływ na funkcjonowanie pracowników w trakcie pracy. Zdają więc sobie sprawę z tego, że taki posiłek wpływa na ich efektywność. Kiedyś nie było to takie proste. Świadomość pracodawców w tej kwestii rosła od blisko kilku lat, ale dobrze jest widzieć, że jej poziom jest coraz wyższy – 60 procent to całkiem sporo. Pracodawcy zdają więc sobie sprawę z tego, że aby praca była bardziej efektywna, pracownik musi zjadać dobrze dobrane składniki o określonej porze dnia. Innego zdania są pracownicy, bo ponad 44 procent z nich wskazało, że jest im obojętne jaki rodzaj posiłku będą spożywać oraz kiedy tego dokonają – pora jest dla nich mało istotna.

Z badań wynika też, że ponad 38 procent pracodawców przyznało, że każdy z pracowników powinien mieć przerwę co 2-3 godziny, by zjeść mały posiłek – a 5 procent uznało, że przerwa wystarczy co 3-4 godziny. Eksperci zalecają, by pracownik zjadał 3 główne posiłki (śniadanie, obiad, kolację) oraz 2-3 mniejsze przekąski. W czasie 8-godzinnej pracy pracownik potrzebuje więc przerwę na jeden główny posiłek, jak i przerwę na 1-2 przekąski. Niestety, ale ponad 40 procent pracodawców dalej nie widzi związku pomiędzy posiłkiem, a efektywnością pracownika.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments