Europejski Bank Centralny

Czy euro przetrwa kryzys?

Waluty Wiadomości

Takie pytanie zadają sobie specjaliści nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Zawirowania na rynku europejskim odbijają się bowiem zwykle negatywnie na światowych giełdach, stąd też obawa inwestorów i ekspertów o przetrwanie strefy euro.

Niemcy pozytywnie o euro

Tymczasem, wedle przeprowadzonych dla telewizji ZDF badań ankietowych, większość Niemców uważa, że wspólnotowa waluta nie jest zagrożona. 78% mieszkańców Niemiec uważa, że euro przetrzyma kryzys na rynkach finansowych w Unii walutowej i zyska na wartości. Jedynie niecałe 20% ankietowanych wyraziło powątpiewanie w taki scenariusz zdarzeń.

Co z Grecją?

Obywatele Niemiec sceptycznie wypowiadają się na temat sytuacji w Grecji i zawirowań politycznych, z jakimi w ostatnich dniach mamy tam do czynienia. W opinii Niemców, Grecja powinna naszykować się na cięcia wydatków, w innym przypadku jej pozycja finansowa w Unii Europejskiej tylko się pogorszy. Potrzeba tam radykalnych reform, na które nie chcą się zgodzić sami Grecy.

Niemcy o Włoszech

Włochy to kolejny kraj na mapie Europy, który zmaga się z kryzysem finansowym. Wielu ekspertów twierdzi, że może on podzielić los bankrutującej Grecji. Tymczasem, w ankiecie Niemcy ocenili pozytywnie zmiany polityczne na włoskiej scenie. Wypowiadali się oni, że ustąpienie z funkcji premiera Silvio Berlusconiego, niewątpliwie wpłynie na zażegnanie kryzysu w strefie euro.

Niemiecki rząd robi wszystko, aby tylko wesprzeć unię walutową i samo euro. Niemcy dobrze oceniają jego działania antykryzysowe, którymi kieruje kanclerz Angela Merkel.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments