Ubezpieczenie turystyczne na wakacje

Ubezpieczenia

Lato to czas, kiedy chętnie wybieramy się na wakacje za granicę. Wiele osób kupuje wycieczki w biurach turystycznych, a cena takiego wyjazdu obejmuje również ubezpieczenie na czas podróży. Warto jednak sprawdzić zakres takiej polisy, aby mieć pewność, że otrzymamy pomoc w razie potrzeby.

Kiedy warto zdecydować się na dodatkową polisę?
Biura podróży oferujące wycieczki zagraniczne mają obowiązek ubezpieczania swoich klientów w zakresie kosztów leczenia oraz następstw nieszczęśliwych wypadków. Zazwyczaj jednak jest to polisa o podstawowym zakresie i dość niskich cenach, aby nie zwiększać kosztów samego wyjazdu. Chociaż zapłacimy za ubezpieczenie niewiele, może ono nie wystarczyć na pokrycie kosztów leczenia w razie poważnej choroby czy groźnego wypadku. Zwykle decydując się na taki wyjazd skupiamy się głównie na programie wycieczki, czy atrakcjach jakie nas czekają, warto jednak poświęcić nieco czasu na weryfikację jaki zakres ma dołączona do wycieczki polisa i porównać go z kosztami leczenia w miejscu, gdzie spędzimy wakacje. Jeśli okaże się, że suma ubezpieczenia jest zbyt niska, a jego działanie mocno ograniczone, należy pomyśleć o kupnie dodatkowej polisy indywidualnej na czas wakacji – w ten sposób zyskamy pewność, że w razie nieszczęśliwego wypadku pomoc medyczna nie zrujnuje naszej kieszeni.

Dla sportowców i przewlekle chorych
Indywidualne ubezpieczenie turystyczne warto kupić w sytuacji, kiedy oferowana przez biuro podróży polisa jest mocno ograniczona i nie przystaje do naszych planów wakacyjnych. Dotyczy to zwłaszcza tych osób, które zamierzają wypoczywać aktywnie, np uprawiając sporty wodne. Większość podróżujących za granicę Polaków woli wakacje spędzać spokojnie, a więc spacerując bądź plażując. Sporty wysokiego ryzyka często nie są ujęte w gwarantowanej przez biuro podróży polisie, dlatego miłośnicy takiego wypoczynku powinni zadbać o dodatkowe ubezpieczenie. Również osoby przewlekle chore muszą się ubezpieczać indywidualnie, ponieważ oferowana przez biuro polisa nie obejmuje swoim zakresem takich schorzeń jak epilepsja, cukrzyca, czy nadciśnienie. W sytuacji kiedy objawy tego typu się nasilają i w związku z tym turysta wymaga hospitalizacji, koszty leczenia i pobytu w szpitalu będzie musiał pokryć z własnej kieszeni.

Jak znaleźć najlepszą polisę?
Kupno indywidualnego ubezpieczenia turystycznego wbrew pozorom wcale nie jest łatwe – szeroki wybór często utrudnia podjęcie decyzji, dlatego podczas poszukiwania najlepszej polisy warto kierować się pewnymi kryteriami. Jednym z nich jest koszt ubezpieczenia: im droższe państwo, do którego zamierzamy wyjechać, i im dalej jest ono położone od Polski, tym wyższa suma ubezpieczenia. Przed podjęciem decyzji warto więc sprawdzić jakie są koszty leczenia w danym kraju. Jeśli planujemy uprawiać sporty ekstremalne, powinniśmy poszukać polisy uwzględniającej takie sytuacje, np. Pakiet Sport w PZU gwarantuje naprawę sprzętu sportowego, a także pokrycie kosztów akcji ratowniczej. Dodatkowo możemy również kupić ubezpieczenie, które zapewni odszkodowanie w razie skradzionego bagażu, czy umożliwi odzyskanie pieniędzy w przypadku rezygnacji z wyjazdu.

Więcej informacji o ubezpieczeniu turystycznym na https://www.pzu.pl/produkty/ubezpieczenie-wojazer.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o