Cztery usługi oferowane przez drukarnię

Cztery usługi oferowane przez drukarnię

Firma Praca Prześwietlamy oferty

Usługi oferowane przez drukarnię – Wiele drukarni ma w swojej ofercie różne rodzaje druku. Zajmują się one drukiem offsetowym czy cyfrowym. Często zastanawiamy się jaka jest różnica między drukiem cyfrowym a offsetowym. Nie każdy wie, że istnieje jeszcze taki druk jak solwentowy. Oprócz tego przeważnie w każdej drukarni wykonywane są usługi introligatorskie. Jaki to jest druk cyfrowy a jaki offsetowy? Na czym polega druk solwentowy i do czego się go wykorzystuje?

Cztery usługi oferowane przez drukarnię

Wiele drukarni ma w swojej ofercie różne rodzaje druku. Zajmują się one drukiem offsetowym czy cyfrowym. Często zastanawiamy się jaka jest różnica między drukiem cyfrowym a offsetowym. Nie każdy wie, że istnieje jeszcze taki druk jak solwentowy. Oprócz tego przeważnie w każdej drukarni wykonywane są usługi introligatorskie. Jaki to jest druk cyfrowy a jaki offsetowy? Na czym polega druk solwentowy i do czego się go wykorzystuje?

Druk cyfrowy

Cyfrowy druk polega na dostarczaniu gotowych materiałów do urządzenia drukującego za pomocą danych pochodzących z komputera. Jest to szybki i łatwy do wykonania druk ponieważ komputerowy zapis pozwala na bezpośredni wydruk. Nie wymaga on skomplikowanego i kosztownego przygotowania jak to jest w przypadku druku offsetowego. Warto tą techniką drukować małe nakłady, nietypowe oraz personalizowane produkcje. Druk cyfrowy jest idealny wtedy, gdy trzeba wydrukować mały nakład broszur, ulotek czy prezentację. Druk ten przeznaczony jest również do drukowania np. prac inżynierskich czy magisterskich a także, gdy chodzi o druk kalendarzy dedykowanych. Drukarnie korzystają z takiej formy druku wtedy, gdy praca wymaga szybkiej produkcji i elastyczności.

Co to jest druk offsetowy?

Jest kolejnym rodzajem druku wykorzystywanym w drukarni offsetowej np. https://ragus.pl. Jest to druk płaski wykorzystywany do produkcji przemysłowej. Obraz przenoszony jest z płaskiej formy na podłoże na którym ma powstać wydruk. Pośredniczy temu cylinder pośredni .Obecnie jest to najczęściej stosowana forma wydruku szczególnie przy dużych nakładach. Stosuje się go przy produkcji gazet, czasopism, magazynów jak również przy produkcji dużej ilości plakatów, ulotek czy produkcji materiałów POS.

Druk solwentowy

Klejną techniką druku wykorzystywaną przez drukarnie offsetowe jest druk solwentowy. Jest to druk wykonany w ploterze atramentowym, z tym, że typowe atramenty są w nim zastąpione atramentami na bazie rozpuszczalników organicznych. Są to atramenty solwentowe i stąd wzięła się nazwa druku. Druk ten z powodzeniem wykorzystuje się przy wydrukach wielkoformatowych i wymagających odporności na czynniki zewnętrzne przez dłuższy czas. Dużo firm korzysta z druku solwentowego ze względu na niską cenę takich wydruków.

Usługi Introligatorskie

Warto pamiętać, że sam druk to nie koniec usług oferowanych przez drukarnie. Wiele drukarni np.ragus.pl oferuje usługi introligatorskie w Warszawie. Dzięki nim możliwe jest do wykonania profesjonalne wykończenie druku. Drukarnia posiadająca bogate zaplecze może zrealizować nawet najbardziej nowatorski pomysł. Można w nich wykonać sztancowanie, kaszerowanie, produkcje opakowań. Można również wykonać oprawy zeszytowe, klejone, filcowanie i uszlachetnianie wykrojników. Jak sami widzimy oferta drukarni jest coraz bardziej obszerna. Wiele z nich oferuje również produkcję materiałów pos czy papierowych toreb ozdobnych jak również segregatorów reklamowych. Wybierając do współpracy drukarnię warto zapoznać się wcześniej z jej ofertą, bo najlepiej jest wybrać taką w której możemy zrobić druk materiałów POS, najwyższej jakości opakowań czy druk innych materiałów, tak ważnych dla budowania marki naszej firmy.

temat Cztery usługi oferowane przez drukarnię

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments