Inteligo Konto indywidualne

Inteligo – idealne konto dla internauty

Prześwietlamy oferty

W dobie faktu, że większość banków na polskim rynku oferuje dostęp do rachunku bankowego online zapominamy, które z instytucji były prekursorami bankowości internetowej w naszym kraju. Warto wrócić nieco do korzeni i przyjrzeć się jednej z instytucji bankowej, która budowała razem z mBankiem rynek bankowości internetowej w Polsce. Weźmy pod lupę konto osobiste oferowane przez Inteligo.

Warto na początek zaznaczyć, że nie jest to już tak jak kiedyś samodzielna marka – obecnie działa pod wodzą największego banku w Polsce – PKO BP. Zaletą rachunków prowadzonych przez ten bank jest nie tylko bezpłatne jego utrzymanie, bezpłatne przelewy, czy zlecenia stałe oraz polecenia zapłaty, ale także to, że praktycznie wszystko możemy załatwić online. Już po pierwszym wpływie na konto (z dowolnego źródła) Inteligo umożliwia nam staranie się o debet, który jest udostępniany w ciągu zaledwie 90 sekund. Jest pewien haczyk – jego kwota nie może przekroczyć 2 000 złotych. Jednak i tak warto przyznać, że to niemało. Inteligo oferuje także bardzo innowacyjną, jedyną w swoim rodzaju usługę połączenia karty kredytowej i debetowej. Wystarczy zawnioskować o konto osobiste i o kartę kredytową w Inteligo, a następnie je powiązać między sobą, by cieszyć się wygodą korzystania z limitu kredytowego w sklepach i możliwością wypłaty gotówki z bankomatu bezpośrednio z konta osobistego. Jeśli nie mamy ochoty korzystać z tego typu usługi nikt nas do niej nie przymusza. Możemy skorzystać z samego rachunku osobistego, do którego wydawana jest płaska karta Visa Electron lub MasterCard PayPass – obie z funkcjonalnością płatności na odległość, np. przez Internet. Karta będzie jednak dopiero wtedy darmowa, gdy dokonamy nią płatności na minimum 100 złotych miesięcznie. Możemy nią wypłacać bezpłatnie środki z bankomatów PKO BP, eService, czy też BZ WBK. Pozostałe nie są już darmowe, chyba że klienta aktywuje specjalną usługę płatną 4 złote miesięcznie. Daje ona możliwość bezprowizyjnej wypłaty z każdej maszyny na całym świecie. Inteligo oferuje powiadomienia SMS o wpływie np. wynagrodzenia na konto w kwocie 0,35 zł każde. Jeśli chcemy obniżyć koszta powiadomień, możemy skorzystać z nielimitowanego ich pakietu w kwocie 5 złotych miesięcznie.

Co ciekawe, pomimo pełnego dostępu online Inteligo oferuje darmową wpłatę gotówki w każdym z oddziałów PKO BP, co sprawia że konto to jest ciekawą alternatywą dla aktywnych klientów, którzy lubią nie tylko w pełni darmowe konta, ale także od czasu do czasu mają potrzebę wpłaty gotówki na swoje konto. Można więc powiedzieć, że konto osobiste Inteligo to idealne konto dla internauty.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments