Kupony rabatowe jako sposób na tańsze zakupy

Kupony rabatowe jako sposób na tańsze zakupy

poradniki zkupy

Kupony rabatowe – Polacy uwielbiają zakupy w Internecie. Na poszukiwaniu cenowych okazji i produktów, które już widzieli wcześniej w sklepach stacjonarnych, potrafią spędzić wiele godzin. Jednak samodzielne porównywanie cen tych samych przedmiotów w różnych sklepach online bywa uciążliwe, nawet jeśli wykorzystuje się porównywarki cenowe. Z pomocą przychodzą kupony rabatowe, pozwalające na obniżkę ceny wybranych produktów.

Kupony rabatowe

Czym są kupony rabatowe?

Ze specjalnych kuponów, które są dostępne online, może skorzystać każdy klient. Ich konstrukcja jest niezwykle prosta. Marki odzieżowe, właściciele sklepów z elektroniką czy z biżuterią co jakiś czas udostępniają kody rabatowe i kupony promocyjne dla swoich klientów. Wspomniane kupony mają postać elektroniczną, nie trzeba ich dodatkowo drukować czy zapisywać, bowiem działają jedynie w czasie zakupów internetowych. Takie kupony publikowane są przez poszczególne sklepy, jednak należy ich szukać w serwisach internetowych, które codziennie szukają nowych kuponów i udostępniają je klientom sklepów online.

Jak to działa?

Kupony rabatowe mają ograniczoną czasowo ważność, bardzo często swoją zniżką obejmują także jedynie wybrany asortyment produktów. Kupon rabatowy może upoważniać do zakupu tańszego o wybraną kwotę, która widnieje na kuponie, może także zapewniać bezpłatną dostawę czy procentową obniżkę cen wszystkich produktów, znajdujących się w koszyku. W czasie zakupów klient może wykorzystać tylko jeden kupon rabatowy, dlatego klient dokonując zakupu musi się zastanowić, czy woli obniżkę ceny wybranego produktu, czy może bardziej mu się opłaca wybranie kuponu, uprawniającego do darmowej dostawy. W wielu serwisach skorzystanie z kuponu promocyjnego rozpoczyna się na etapie jego wyboru w serwisie z kuponami. Klient klika w wybrany kupon i jest automatycznie przekierowany na stronę danej marki. Zdarza się, że kod z kuponów rabatowych należy wpisać samodzielnie pod koniec zakupów, ale przed ich zatwierdzeniem. W specjalnym formularzu finalizującym zakupy pole na kupon rabatowy lub kod promocyjny. Należy tam skopiować wygenerowany numer, a system automatycznie przeliczy wartość zakupów lub wyzeruje cenę dostawy.

Najczęściej wykorzystywane kupony rabatowe
Przy zakupach drobnych, których wartość nie przekracza kilkunastu złotych, większość klientów wybiera kupony, uprawniające do darmowej dostawy. Wiele sklepów online premiuje klientów, którzy robią w nich zakupy po raz pierwszy. Premia w tym przypadku może oznaczać obniżkę ceny wszystkich zakupów o 10-15%. W przypadku linii lotniczych czy portali turystycznych kupon rabatowy może obniżać cenę biletu czy wyjazdu o konkretną kwotę. Niektóre sklepy online udostępniają kupony z rabatami, zapewniając klientom dodatkowe upusty cenowe w przypadku zakupu produktów z wyprzedaży. Dostępność kuponów rabatowych może być ograniczona, dlatego warto przeglądać oferty ze zniżkami każdego dnia. Wystarczy w tym celu stać się stałym użytkownikiem wybranego serwisu ze zniżkami. W tym celu nie trzeba się nawet rejestrować w serwisie, wystarczy wybrać konkretny kupon rabatowy i przejść do dalszych zakupów, które będą tańsze i z pewnością dzięki temu – przyjemniejsze.

Portal Terdeals.com pomógł nam przy pisaniu tego artykułu.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o