Zapchana kanalizacja

Zapchana kanalizacja – jak sobie pomóc?

Firma usługi

Zapchana kanalizacja – Zapchana kanaliza to problem, który potrafi naprawdę uprzykrzyć życie wszystkim domownikom. Jak sobie pomóc?

Zapchana kanalizacja

Po pierwsze zapobiegaj

Podstawa sprawnej kanalizacji to dobry projekt. Ustawienie rur o odpowiedniej grubości pod kątem umożliwiającym swobodny odpływ wody to konieczność. Dzięki temu unikniesz częstego zapychania się rur, spowodowanego zbyt leniwym spływaniem ścieków.

Zatykanie się odpływu to proces, który postępuje stopniowo. Na początku możemy zauważyć wolniejszy odpływ wody, który z czasem staje się coraz bardziej utrudniony.

Zapchana kanalizacja 1
Zapchana kanalizacja 1

Już przy pierwszych objawach zatykającej się kanalizacji, należy zacząć działać. Pomoże nam to zminimalizować ryzyko, że kanalizacja zatka się do końca i konieczne będzie wzywanie hydraulika.

Jeżeli widzisz, że odpływ wody z Twojej wanny, umywalki lub prysznica zaczyna odpływać wolniej – nie czekaj. Zdejmuj pokrywę odpływu i wyjmij przedmioty, utrudniające przepływ wody. Najczęściej są to włosy. Po wyciągnięciu wkładki syfonu, jesteś w stanie dokładnie oczyścić odpływ. Możesz w tym celu użyć niezbyt sztywnego drucika. Należy się z nim obchodzić ostrożnie, żeby nie uszkodzić brodzika i odpływu.

Bardzo istotne jest też regularne czyszczenie odpływu. Możesz to zrobić za pomocą mieszanki sody oczyszczonej i octu, które zalejesz ciepłą wodą. Pamiętaj by rodzaj używanych środków dostosować do materiałów, z których zbudowany jest odpływ i syfon, żeby ich nie uszkodzić.

Pomocne gadżety

Dla dobra Twojej kanalizacji warto zaopatrzyć się w przydatne gadżety, które pomogą Ci zapobiegać zatkaniu odpływu. Pomocne będzie sitko na odpływ, zatrzymujące resztki jedzenia. Dzięki niemu przedmioty które mogłyby zatkać Twój odpływ, zostaną na sitku.

Możesz wybierać spośród sitek chromowanych lub silikonowych, o różnych kształtach i rozmiarach, dzięki temu z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Zapchana kanalizacja 2
Zapchana kanalizacja 2

Oczywiście sitko nie zatrzyma wszystkich zanieczyszczeń, dlatego nawet przy jego używaniu, rekomendujemy wyrzucanie resztek jedzenie do kosza, przed rozpoczęciem zmywania.

Zwróć również szczególną uwagę na włosy wpadające do umywalki, wanny czy prysznica i zamiast spłukiwać je wodą, postaraj się je wyrzucać. Włosy nie rozpuszczą po domowej mieszance, więc jeżeli nie dasz rady ich wyciągnąć, będzie trzeba sięgnąć po środki chemiczne. A ich stosowanie na dłuższą metę nie jest dobre ani dla Twoich rur, ani dla środowiska.

Zapchana kanalizacja 3
Zapchana kanalizacja 3

Gdy potrzebny hydraulik…

Kiedy domowe sposoby nie pomagają, czas wezwać hydraulika. Ważne, żeby wybrać takiego, który posiada doświadczenie i niezbędny sprzęt, aby szybko usunąć usterkę. Wybierz osobę, która z dbałością podchodzi do wykonywanej pracy i nie uszkodzi Twoich rur

Autor artykułu:
Artykuł przygotował Jerzy Hojda, hydraulik z Warszawy. Firma oferuje całodobowe usługi hydrauliczne.

 

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments