Wystąpienia na konferencji

Wystąpienia na konferencji – jak wybrać idealne miejsce?

Firma marketing

Wystąpienia na konferencji – Wystąpienia publiczne, wszelkiej maści szkolenia czy konferencje to chleb powszedni w biznesie. Jest to świetny sposób na nawiązywanie nowych znajomości biznesowych, zawieranie umów czy promocję własnej firmy. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na organizację konferencji tematycznych, które jednoczą przedsiębiorców z jednej branży. Na jakie elementy powinien zwrócić uwagę organizator, przygotowując takie przedsięwzięcie?

Wystąpienia na konferencji

Wystąpienia na konferencji – najważniejsze jest miejsce

Nie ma co ukrywać, że dobra konferencja nie może odbyć się bez doskonałego przygotowania merytorycznego jej uczestników. Jest to warunek konieczny, bez którego konferencja może okazać się klapą. Jednak jest jeszcze jeden bardzo istotny czynnik, a mianowicie odpowiednio dobrane miejsce na wystąpienia publiczne. Jeżeli prestiżowa konferencja miałaby się odbyć w skrajnie złych warunkach, to nawet nazwiska prominentnych prelengentów nie przyciągną tłumów chętnych uczestników.

Po pierwsze – dobra lokalizacja

W dzisiejszych czasach najważniejszy jest czas. Większość ludzi żyje w ciągłym pośpiechu i mają tak napięte grafiki, że ciężko jest w nie zmieścić kolejne wydarzenie. Aby konferencja miała szansę odnieść prawdziwy sukces, to musi się odbywać w dobrze skomunikowanym miejscu, zwłaszcza jeżeli jej uczestnicy będą przyjeżdżać z różnych części kraju czy świata. Warto pomyśleć o dobrych połączeniach komunikacji publicznej, a jeżeli takich brakuje, to z dworca czy lotniska warto zapewnić zorganizowany transport uczestnikom na miejsce konferencji.

Po drugie – odpowiednie warunki

Komfort uczestników ma ogromny wpływ na powodzenie wydarzenia jakim jest konferencja z wystąpieniami publicznymi. W zimie musi być ciepło, natomiast latem pomieszczenie takie musi być wyposażone w dobrze działającą klimatyzację. Niby jest to oczywiste, jednak wciąż wielu organizatorów wydarzeń zapomina o takich podstawowych rzeczach. A jak pokazuje doświadczenie, w przypadku przysłowiowej sauny na sali wystąpień, z każdym kwadransem znacząco kurczy się liczebność słuchaczy. A przecież nawet najlepszy mówca nie lubi przemawiać sam do siebie.

Po trzecie – wyposażenie techniczne

Trudno jest wyobrazić sobie udane wystąpienie publiczne bez odpowiedniego nagłośnienia. Oczywiście, można mówić głośno lecz jest to tak samo niewygodne, co mało profesjonalne. Współczesne wystąpienia publiczne coraz częściej w swojej formule oprócz przemówień zawierają również inne elementy, takie jak chociażby wspomagające je prezentacje multimedialne. Należy więc zadbać o to, aby na sali konferencyjnej znajdował się najnowszej klasy sprzęt do odtwarzania multimediów.

Coś dla ciała, coś dla ducha

Konferencje trwające cały dzień zazwyczaj podzielone są na krótsze bloki tematyczne po między którymi zaplanowane są przerwy. Aby uczestnicy konferencji mieli możliwość chociaż chwilowego relaksu warto zadbać o odpowiednie zaplecze gastronomiczne. Jeżeli w pobliżu nie ma kawiarni, to obowiązkowo trzeba pomyśleć o cateringu – kawa i ciastko to absolutne minimum.

Artykuł powstał przy współpracy z konferencjenimbus.pl

 

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments