Program Polska bezgotówkowa i jego założenia.

Program Polska bezgotówkowa i jego założenia.

Banki Firma Prześwietlamy oferty

Transakcje bezgotówkowe stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Coraz częściej można spotkać osoby, które zamiast płacić gotówkę za zakupy płacą przy użyciu karty płatniczej. Część osób tak mocno przyzwyczaiła się do takiego sposobu płatności, że w ogóle nie noszą przy sobie gotówki. To niestety może być czasem problematyczne. Bo choć płatność kartą jest możliwa w wielu placówkach, to nadal są miejsca, w których zapłacimy wyłącznie gotówką. To ma się zmienić w najbliższej przyszłości i to jest cel programu Polska Bezgotówkowa.

 

Polska Bezgotówkowa – założenia programu.

Polska bezgotówkowa to wspólna inicjatywa kilku podmiotów. Są wśród nich najwięksi w Polsce wydawcy kart, agenci rozliczeniowi, Związek Banków Polskich oraz podmioty sektora publicznego. Swój udział w jego tworzeniu miało również Ministerstwo Przedsiębiorczości o Technologii.

Program jest skierowany do przedsiębiorców. Po pierwsze mają z niego skorzystać te podmioty, które w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy nie korzystały z płatności elektronicznych. Po drugie – program jest skierowany do zupełnie nowych podmiotów.

Program jest skierowany głównie do firm z sektora MŚP, a jednym z wymogów korzystania z programu jest posiadanie maksymalnie 5 placówek detalicznych w kraju.

Udział w programie jest bezpłatny. To znaczy, że przedsiębiorca otrzyma terminale płatnicze całkowicie za darmo. Fundacja pokryje również koszty związane z ich obsługą.

Cel programu Polska Bezgotówkowa

Główną ideą jest rozpowszechnienie w Polsce obrotu bezgotówkowego i zwiększenie ilości terminali płatniczych. Według ekspertów w Polsce brakuje jeszcze kilkuset tysięcy takich urządzeń. Finansowe wsparcie w ramach programu ma zachęcić przedsiębiorców z sektora MŚP do korzystania z płatności bezgotówkowych.

Korzyści dla przedsiębiorcy

Dla przedsiębiorców przystąpienie do programu to przede wszystkim szansa na zwiększenie dochodów dzięki zwiększeniu lojalności klientów. Ich wygoda i możliwość dokonywania płatności online bardzo często decydują o tym, że robią zakupy akurat tu, a nie w innym miejscu.

Wspomnieć warto również o ogromnej wygodzie – transakcje bezgotówkowe są dla przedsiębiorcy lepsze. Nie wymagają bowiem konieczności liczenia gotówki na koniec dnia, czy wydawania reszty klientom. Ma więc szansę być bardziej efektywny i obsłużyć więcej klientów w tym samy czasie.

Przedsiębiorcy, którzy chcą dołączyć do programu powinni wejść na stronę http://polskabezgotowkowa.pl i wykonać kolejne kroki by stać się beneficjentem programu.

 

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments