Krypto-Górnicy kapitulują! Wyprzedają swoje BTC

Krypto-Górnicy kapitulują! Wyprzedają swoje BTC

Aktulności

Bitcoin nie może zaliczyć ostatnich niemal czterech tygodni do właściwych. W ostatnim porządku jego wartość osunęła się bowiem o ponad 2,5 tys. USD, co liczy dokładnie 24,43%. Deprecjacja najstarszej z walut wirtualnych z uczciwością nie jest bodźcem do radości dla wielu osób. O ile spekulanci mogą użyć ją do pomnożenia swojego majątku, o tyle w sukcesie działalności górników idzie to wyraźnie w rentowność ich przedsiębiorstw.

Krypto-Górnicy kapitulują! Wyprzedają swoje BTC

Spadek ceny BTC zmusza górników do kapitulacji

Z najróżniejszych informacji dotyczy, że górnicy dokonali w zeszłym czasie jednej z najdłuższej wyprzedaży własnych środków z froncie tego roku. W działalności widać toż wtedy oznaczać, że mniejsze przedsiębiorstwa odnalazłyśmy się na przeszkodzie rentowności (lub nawet pod nią) i zmuszone zostały do kapitulacji.

Kliknij i zacznij zarabiać
Kliknij i zacznij zarabiać

Starszy analityk w decentralpark.io wskazał na twitterze, że w zeszłym czasie zaobserwowano sprzedaż BTC o równowartości 20 mln USD. O ile w zderzeniu z dziennym wolumenem transakcji (ponad 17 mld USD), to zaledwie niewielki ułamek, to mając pod uwagę środki wyprzedawane przez górników, stara wówczas różna najważniejsza taka transakcję w bieżącym roku.

O ile więksi górnicy z bogatszymi portfelami mogą sobie przyzwolić na kreowanie własnej roli i poznanie gorszych okresów, o tyle mali mogą stać zmuszeni do usunięcia, bądź przynajmniej zawieszenia własnej prac, jeśli cena BTC spadnie zbyt nisko.

Większość wydobywanych Bitcoinów trafia do najpoważniejszych pooli wydobywczych, i mali górnicy pobierają jedynie ułamek nagrody. Możliwe więc, że wraz ze spadkami cen BTC zabierają się oni rezygnować, zwiększając presję sprzedażową na zbytu.

Jeśli rzecz na placu się nie poprawi i wartość BTC nagle nie wzrośnie, ostatecznym gwoździem do trumny wielu minerów może zaprezentować się spodziewany około 15 maja 2020 r. halving BTC, w koniec którego przybędzie do zmniejszenia o połowę nagrody za wydobyty blok.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
daj ocenę
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments