Euro

Ubezpiecz kredyt gotówkowy

Kredyty Ubezpieczenia

Zaciągając kredyt gotówkowy nie zawsze wczytujemy się odpowiednio wnikliwie w warunki kredytowania, a co tu mówić o warunki ubezpieczenia kredytu. Polacy mają specyficzną zdolność do ignorowania ważnych dokumentów, za jakie na pewno należy wziąć polisę ubezpieczenia kredytu. Podpisujemy w banku kolejne formularze nie sprawdzając nawet, jaki zakres ubezpieczenia dane Towarzystwo Ubezpieczeniowe, nam zapewnia.

Ubezpieczenie od śmierci kredytobiorcy

Na ogół wraz z kredytem gotówkowym wykupujemy ubezpieczenie od śmierci kredytobiorcy. Oznacza to, że jeśli w toku spłaty kredytu kredytobiorca umrze, pozostałe do spłaty raty pokrywa polisa ubezpieczeniowa. Warto przy tym podkreślić, że wbrew powszechnemu przekonaniu, odszkodowanie z takiego ubezpieczenia nie jest wypłacane uposażonym, wskazanym w polisie, ale właśnie bankowi, na pokrycie rat kredytu gotówkowego.

Ubezpieczenie od utraty pracy

Kolejnym ubezpieczeniem, które najczęściej towarzyszy kredytom gotówkowym, jest ubezpieczenie od utraty pracy. Kredytobiorcy upraszczają warunki ubezpieczenia twierdząc, że ubezpieczalnia pokryje raty kredytowe kredytu gotówkowego w momencie, kiedy oni stracą pracę. Owszem, ma to miejsce, ale najczęściej Towarzystwa Ubezpieczeniowe wypłacają odszkodowanie bankowi w równowartości 12 kolejnych rat kredytu gotówkowego. Jeśli pozostały okres kredytowania jest dłuższy, kredytobiorca sam musi pokryć swoje zobowiązanie kredytowe ponad odszkodowanie ubezpieczyciela.

Ubezpieczenie od utraty pracy nie będzie obowiązywało przy kredycie gotówkowym, jeśli kredytobiorca:

  • Sam zwolni się z pracy,
  • Zostanie zwolniony w ramach zwolnień grupowych,
  • Zostanie zwolniony dyscyplinarnie,
  • Nie zostanie ponownie zatrudniony po wygaśnięciu umowy o pracę na czas określony.
0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments