konto bankowe

Gdzie po debet w koncie dla nowej firmy?

Firma Wiadomości

Praktycznie wszyscy świeżo upieczeni przedsiębiorcy wcześniej czy później stają przed dylematem, jak sfinansować dalszy rozwój swojego start-up’u. Najprostszą formą kredytu dla nowych firm jest z pewnością debet w koncie. Przejrzyjmy więc oferty banków i sprawdźmy – kto, gdzie i na ile może liczyć.

Obecnie sytuacja na rynku wygląda następująco:

  • mBank jest w stanie pożyczyć do 10 000 zł – i to od pierwszego dnia działalności. Po pół roku limit może zostać podniesiony do 20 000 zł. Oprocentowanie wynosi 18,00% w skali roku, a od udzielenia debetu w koncie firmowym pobierana jest prowizja w wysokości 2% rocznie. W zależności od kwoty finansowania, jego udzielenie będzie nasz kosztowało 1,5-5,0% kwoty. Istnieje także opłata od niewykorzystanego debetu (<50% limitu) w wysokości 3% udzielonej kwoty.
  • MultiBank pożycza obecnie na praktycznie identycznych warunkach, jak powyższy mBank (oba należą do BRE Banku). Jedyną różnicą jest wyższe oprocentowanie roczne, które wynosi 20,00% w skali roku.
  • Inteligo chętnie pożyczy nowemu przedsiębiorcy na początek jedynie do 2 000 zł. Limit w koncie firmowym udostępniany jest dosłownie w kilka minut, bez żadnych formalności. Wystarczy min. jeden wpływ na rachunek. Oprocentowanie debetu wynosi 21,00% w skali roku.
  • PKO BP oferuje podobne warunki, jak Inteligo. Kwota limitu wynosi jednak max. 1 000 zł na początek. Po 3 miesiącach prowadzenia firmowego konta bank może podnieść dopuszczalny debet na rachunku firmowym do 20 000 zł. Jego oprocentowanie wynosi 22,00% w skali roku.
  • Getin Noble Bank deklaruje, że nowej firmie może pożyczyć na początek w rachunku firmowym maksymalnie 15 000 zł. To obecnie najlepsza oferta na rynku (pod względem kwotowym). Debet oprocentowany jest na 17,00% w skali roku. Od jego udzielenia pobierana jest jednak prowizja – 2% przyznanej kwoty, ale nie mniej niż 300 zł.

Jak więc widać – o finansowanie dla świeżo założonej firmy wcale nie łatwo. Dużo lepiej jest poczekać przynajmniej kilka miesięcy, gdy na naszym rachunku firmowym pojawią się minimum kilkutysięczne dochody. Niekiedy jednak nawet tysiąc złotych debetu może nas uratować w danym miesiącu, dlatego warto posiadać go w koncie prowadzonym na rzecz naszego przedsiębiorstwa.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
AgataKamil Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kamil
Gość

No wiadomo Mbank najlepszy to było wiadome dawno. Dają fajne promocje np darmowe pendrivy więcej info tu: http://www.pendrivezakonto.pl

Agata
Gość
Agata

W PKO BP jesli posiadasz konto Pakiet biznes Debiut 18, czyli rachunek dla nowej firmy, mozesz skorzystac z dopuszczalnego salda debetowego, czyli do 20 000 złotych :)