Avans

Media Expert przejmie sklepy Avans!

Wiadomości

To już praktycznie pewne – sieć Media Expert przejmie sklepy Avans. Już jutro właściciel firmy przejmującej konkurenta zamierza złożyć stosowny wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

„Na naszych oczach dzieje się spore przejęcie, które z pewnością spowoduje nie lada przetasowanie na polskim rynku RTV i AGD” – komentują specjaliści.

Co prawda nie ma co równać Media Expert z takimi gigantami, jak Media Markt czy Saturn, ale wygląda na to, że zyskujemy kolejnego kluczowego gracza w branży. Bowiem po przejęciu konkurencyjnych marketów z elektroniką, sieć sklepów elektronicznych Media Expert będzie sobie liczyła około 260 punktów. To jakieś 100 więcej, niż obecnie.

„Nabywca firmy Avans chce głównie położyć nacisk na rozwój sprzedaży internetowej, bo nie ma co ukrywać, że coraz więcej elektroniki w kraju nad Wisłą sprzedaje się właśnie online, a nie w tradycyjny sposób – czyli w sklepie” – tłumaczą eksperci.

Dla potencjalnego klienta to same zalety, bo nareszcie bez wychodzenia z domu będzie można kupić nowy telewizor, laptopa czy nawet lodówkę od sieci sklepów, która dotychczas miała jedynie swoje punkty naziemne – głównie w centralnej i zachodniej Polsce. rankingu zrealizowanym przez dziennik Rzeczpospolita w 2011 roku mark Avans została wyceniona na ponad 133 mln złotych. Jak na razie nie wiadomo jednak, ile dokładnie zapłaci za przejmowaną spółkę firma Media Expert. Być może cena będzie sporo niższa od zeszłorocznych wycen Rzeczpospolitej, bo w końcu mamy kryzys, a jak wiadomo w trudnych czasach nikt nie lubi przepłacać.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments