Ceny miedzi w Londynie nadal spadają

Surowce Wiadomości

Kolejny dzień z rzędu mamy spore spadki na londyńskim rynku surowcowym. Najwyraźniej inwestorzy stracili cierpliwość już do reszty, bo wygląda na to, iż na rynku pozostali praktycznie jedynie sami spekulanci.

Obecnie za miedź trzeba zapłacić:

  • w Londynie 7 412,00 USD za tonę, to spadek o 0,5%
  • w Nowym Jorku 3,3725 USD za funt, bez zmian
  • w Szanghaju 8 464,00 USD za tonę, to wzrost o 0,8%

„Już któryś raz w tym miesiącu obserwujemy dosłownie komiczną sytuację, w której inwestorzy z Europie panicznie pozbywają się kontraktów surowcowych, a Azjaci je kupują – i to z niewyjaśnionego powodu” – komentują analitycy.

Ceny metali (i nie tylko) w Londynie spadają, bo nieciekawie wygląda sytuacja w strefie euro – a właściwie z dnia na dzień się pogarsza. Dodatkiem do kryzysowego tortu jest niewątpliwie to, że Stany Zjednoczone także tkwią głęboko w kryzysie. Coraz więcej ludzi traci pracę, przestaje spłacać kredyty i nastawia się przeciw rządowi.

„Grecy mówią otwarcie, że nie chcą oszczędzać. Z pewnością wielu z nich nas rozumie – w końcu to politycy i zachłanni bankierzy doprowadzili do kryzysu, a nie przeciętni obywatele – ale jeśli Hellada nie wdroży z sukcesem planu cięć, to pociągnie za sobą całą Europę” – straszą specjaliści.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments