NYSE stoi w miejscu

Giełda Wiadomości

Podczas środowych wycen na Wall Street nie mieliśmy ani spektakularnych wzrostów, ani spadków. Obroty były niskie, a nastroje inwestorów co najmniej mieszane. Większość Amerykanów stale oczekuje mocnego impulsu na rynku, który zachęci ich do lokowania swojego kapitału. Jak na razie go brak, dlatego też większość osób trzyma się z daleka od nowojorskiego parkietu.

Główne indeksy giełdowe zakończyły notowania na poziomie:

  • S&P500 – wzrost o 0,06%
  • Dow Jones Industrial – wzrost o 0,05%
  • NASDAQ Composite – spadek o 0,15%

„Nie wygląda na to, by w ciągu najbliższych dni na NYSE miało się coś zmienić. Nowojorska giełda stale odczuwa presję tego, co dzieje się zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i na Starym Kontynencie. Trudno się więc dziwić, że nie może się ona stale podnieść z dołka, w którym znajduje się od wielu sesji” – komentują analitycy.

Być może FED nareszcie poczuje się do tego, by wyłożyć kolejne miliardy na ratowania lokalnej gospodarki, bo jeśli tak się nie stanie, to USA czeka wieloletnia recesja. Wiele osób jest bez pracy, a coraz więcej firm bankrutuje. Z pewnością nie wróży to nic dobrego, zwłaszcza zważając na fakt, że kupno domu za oceanem na kredyt graniczy obecnie z dosłownym cudem.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments