CHF

Frank dla odmiany zniżkuje! Wytchnienie dla kredytobiorców

Giełda Waluty Wiadomości

W Europie od kilku dni panują całkiem dobre nastroje wśród inwestorów giełdowych, dlatego też giełdy zwyżkują. Z uwagi na to, kurs franka szwajcarskiego powoli, acz sukcesywnie, się obniża. Już w poniedziałek rano, tj. 17 października, za franka płacono zaledwie 3,44 zł. Jest to najniższy kurs szwajcarskiej waluty począwszy od lipca tego roku.

Kredytobiorcy mogą się cieszyć

Niższe notowania franka szwajcarskiego na pewno cieszą wszystkich kredytobiorców, którzy spłacają kredyty w tej właśnie walucie. Przez kilka miesięcy z niepokojem obserwowali oni bicie kolejnych rekordów wartości przez franka szwajcarskiego. Dzisiejszy, spadkowy trend szwajcarskiej waluty da im wytchnienie i pozwoli na obniżenie płaconych rat kredytowo-odsetkowych.

Co wpływa na obniżenie kursu franka

Frank szwajcarski zniżkuje z uwagi na zapowiedzi ministrów finansów i przedstawicieli banków centralnych największych gospodarek świata. Ogłosili oni, że na planowanym 23 października, szczycie unijnym, postarają się zmierzyć z obecnymi wyzwaniami stojącymi przed Unią Europejską. Ta zapowiedź okazała się być wystarczająca dla poprawy nastrojów inwestorów, którzy podejmują się innych inwestycji, niż zakup waluty szwajcarskiej.

Notowania złotówki

Dzięki dobrym nastrojom giełdowym, zyskuje również złoty, zarówno w stosunku do euro, jak i do dolara. Jest on najsilniejszy od miesiąca. Wraz ze wzrostem zainteresowania inwestorów inwestycjami giełdowymi, spada zainteresowanie samym frankiem szwajcarskim.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments