Alior Bank

Alior Bank podwyższa drastycznie opłaty!

Banki Wiadomości

Wygląda na to, że jeden z najczęściej polecanych banków w naszym kraju zaczyna zwyczajnie „doić” swoich klientów. Od 1 listopada Alior Bank wprowadza drastyczne podwyżki w tabeli opłat i prowizji. Kto zapłaci najwięcej?

Na razie podwyżki opłat obejmą jedynie klientów indywidualnych. Co ciekawe – od 1 listopada ci, dla których Alior Bank nie jest „głównym bankiem” zapłacą za prowadzenie konta osobistego lub konta z programem Lotos Navigator nawet 8 złotych miesięcznie.

Alior Bank uznaje, że jest dla danego klienta „głównym bankiem” wtedy kiedy:

  • co miesiąc wpływa na konto Klienta wynagrodzenie od pracodawcy, renta lub emerytura od ZUS, stypendium z uczelni; lub
  • co miesiąc wpływa na konto Klienta z innego banku kwota minimum 2000 zł, lub 1000 zł w przypadku osób poniżej 24. roku życia, którzy są studentami/uczniami/słuchaczami; lub
  • łączne średnie saldo miesięczne Klienta wynosi minimum 10.000 zł na lokacie terminowej, rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym, oszczędnościowym, w jednostkach uczestnictwa funduszy inwestycyjnych i bankowych papierach wartościowych emitowanych przez Alior Bank; lub
  • łączne średnie saldo miesięczne zadłużenia Klienta w ramach posiadanego: rachunku karty kredytowej, pożyczki, limitu kredytowego w rachunku lub kredytu zabezpieczonego na nieruchomości wynosi minimum 5.000 zł.

Warto mieć także na uwadze, że zmianom ulegnie dodatkowo cennik kart kredytowych w Aliorze. Tak jak dotychczas miesięczna opłata za użytkowanie nie zostanie pobrana pod warunkiem wykonania i zaksięgowania min. 4 transakcji bezgotówkowych kartą kredytową w danym cyklu rozliczeniowym, ale w przypadku, gdy warunek ten nie zostanie spełniony miesięczna opłata wyniesie 8 złotych. Zmianie ulegnie prowizja za wypłaty z bankomatów przy pomocy kart MasterCard Silver, MasterCard Gold, MasterCard Gold Lotnicza oraz MasterCard World, wyniesie ona 3.5% kwoty, minimum 10 zł. W tej samej wysokości – w przypadku wszystkich typów kart – pobierana będzie prowizja za przelew z rachunku karty kredytowej. Zmianie ulegnie oprocentowanie lokaty nocnej, które od 1 listopada wynosić będzie jedynie  2% w skali roku (czyli o połowę mniej, niż dotychczas).

Niestety skończyły się czasy darmowych rachunków bieżących – przynajmniej tych w Alior Banku. Z pewnością powyższe zmiany w cenniku sprawią, że wiele osób zamknie swoje konta w Aliorze. Dodatkowo mało aktywni użytkownicy kart kredytowych z pewnością także poszukają dla siebie lepszej oferty. Zwłaszcza, że tanich (a wręcz darmowych) kart kredytowych w innych bankach w Polsce nie brakuje.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
9 lat temu

„Alior Bank wprowadza drastyczne podwyżki w tabeli opłat i podwyżki” ? :)

Marek
9 lat temu

Hmm i jeszcze alior pobierze pieniądze za wpłatę pieniędzy we wpłatomacie!!! Min 1 zł! 0,5% kwoty…. aaaaa

Krokodyl
9 lat temu

Wczoraj tj. 4 grudnia 2012 r. wkurzył mnie Alior Bank, bo miałem tam darmowe konto i nie wiedziałem, że od listopada zmienili tabelę opłat i policzyli mi za nieużywane konto 8,04 zł. O zaległości za prowadzenie rachunku w wysokości 8,04 zł i jak najszybszą wpłatę potrafili poinformować SMS-em, a o zmianie TOiP już nie. Jak zakładałem 4 października 2011 r. ROR w celu przelania środków na otwarcie lokaty oszczędnościowej z kapitalizacją dzienną, to obsługa wspomniała, że o zmianach informować mnie będzie doradca, a nikt nie zadzwonił gdy zmieniali opłaty za konto. Poszedłem zaraz zapłaciłem i zamknąłem, ale niesmak pozostał po… Czytaj więcej »