Credit Agricole

Credit Agricole zwróci do 10% za rachunki

Świadomy klient

Chcielibyście oszczędzać na comiesięcznych rachunkach za media? Bez wątpienia, ale niekoniecznie w parze z oszczędzaniem na rachunkach miałoby iść oszczędzanie na realnym zużyciu wody, gazu czy energii elektrycznej. Jak więc połączyć te dwie kwestie? Cóż, wystarczy zostać klientem Credit Agricole. Tak bynajmniej głoszą reklamy, które od niedawna pojawiają się w polskiej telewizji.

Intrygująca reklama

Credit Agricole od pewnego czasu prowadzi kampanię promocyjną i wizerunkową. Walczy o klientów na rynku wszelkimi możliwymi sposobami. Jego intrygująca reklama telewizyjna na pewno zwróciła uwagę wielu potencjalnych klientów i o to chodziło. W reklamie bank ogłasza „Oddadzą ci za rachunki 10%. Za prąd, gaz, wodę… Już wkrótce usiądziesz z wrażenia”. Reklama jednoznacznie wskazuje, na czym będzie polegała promocja Credit Agricole, ale nie znane są jeszcze jej szczegółowe warunki. Na pewno nie wszyscy klienci banku będą mogli liczyć na zwrot na ich konto 10% wartości ich rachunków. Brzmi to zbyt pięknie, aby mogło być prawdziwe.

Oszczędzam na rachunkach

Świadomy klient na pewno zainteresowany będzie szczegółową konstrukcją promocji Credit Agricole, która pomoże w oszczędzaniu na rachunkach za media w domach prywatnych. Cała promocja nosi nazwę „Oszczędzam na rachunkach”. Za jej pośrednictwem można obniżyć rachunku za:
• Wodę,
• Prąd,
• Gaz,
• Telefon stacjonarny,
• Telefon komórkowy,
• Internet.
Atrakcyjne jest to, że bank oferuje 10% zwrotu kwot za rachunki, ale netto. Co oznacza, że nominalnie będzie to 12,85%. Credit Agricole ma zamiar wypłacać co miesiąc klientom pieniądze, natychmiast po tym, jak zapłacą oni za rachunki za pośrednictwem ROR-u założonego w Credit Agricole. Bank musiał skonstruować usługę atrakcyjną dla klientów, ale też zgodną z istniejącym prawem bankowym. Owe 10% od rachunków za media to formalnie podwyższone oprocentowanie tzw. osadu na koncie.

Wszystko to brzmi bardzo atrakcyjnie, ale jak można się domyślać, oferta „Oszczędzam na rachunkach” posiada wiele obwarowań. Oto one:
• Akcja zwrotu 10% za rachunki klientów potrwa tylko przez 5 miesięcy, z możliwością jej przedłużenia,
• Promocja przeznaczona jest wyłącznie dla nowych klientów, którzy w okresie ostatnich 3 miesięcy nie mieli w Credit Agricole otwartego rachunku.
• Limitowany zwrot za rachunki klienta – będzie to 10% kwoty rachunków, ale nie więcej niż 200 zł za całe 5 miesięcy trwania promocji.
• Konieczność zapewnienia stałych wpływów na konto założone w Credit Agricole.
• Konieczność założenia albo Konta Prosto Oszczędzającego Plus albo Konta ProstoOszczędzającego Premium.

Problemem dla klientów może być to, że oba konta objęte promocją w Credit Agricole są płatne. Pierwsze z nich pociąga za sobą koszt 5 zł miesięcznie, za użytkowanie karty debetowej, a drugie może być darmowe tylko wówczas, gdy wpływy na konto wyniosą 10 000 zł miesięcznie.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments