Niemiecka gospodarka coraz mniej EKO

Wiadomości

Mimo wyraźnego zainteresowania – by nie rzecz mody – na rzecz korzystania z źródeł odnawialnych – ekologicznych – niektóre państwa dalej nie poczyniły pewnego zakresu w stosunku do wprowadzenia ich w życie i to pomimo faktu rozwijających się inwestycji. Jednym z takich krajów są Niemcy. Warto zauważyć, że pomimo znacznej i intensywnej rozbudowy odnawialnych źródeł energii w Niemczech w 2012 roku, zwiększył się udział węgla brunatnego i kamiennego w wytwarzaniu prądu.

Dodatkowo rekordem okazał się nowy poziom eksportu energii do krajów sąsiednich, który wyniósł 23 miliardy kilowatogodzin. Federalny Związek Energetyki i Gospodarki Wodnej mieszczący się w Berlinie poinformował, że udział węgla brunatnego w produkcji czystej energii elektrycznej zwiększył się z 24,6 procent do 25,1 procent. W przypadku węgla kamiennego był to wzrost z 18,5 procent do 19,1 procent. Warto zauważyć, że wzrósł udział i zielonej energii z 20,3 procent do 21,9 procent. Największy spadek odnotowano w przypadku produkcji atomowej z 17,7 procent do 16 procent. Eksperci informują, że spadło także miesięczne użycie prądu przez obywateli o około 1,4 procenta. W roku ubiegłym to podaż przewyższała popyt na energię, dziś zdaje się być jednak odwrotnie.

Warty odnotowania jest także rekord uzyskany w 2012 roku – rekordowy poziom 23 miliardów kilowatogodzin – gdyż uzyskana suma odpowiada rocznej produkcji dwóch elektrowni atomowych. Samo odrodzenie węgla jest związane ze spadkiem cen na certyfikaty, które upoważniają do emisji CO2.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments