Wielka Brytania

Członkostwo w UE korzystne dla Wielkiej Brytanii?

Wiadomości

Wygląda jednak na to, że członkostwo Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej jest korzystne dla jej interesów, a poświadczać ma o tym historia, która składa się z 40 lat członkostwa w Unii Europejskiej. Brytyjski rząd postanowił sporządzić największy jak dotąd raport dotyczący członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej – raport obejmuje blisko 40 lat ciągłego członkostwa w Wspólnocie. Według informacji zgromadzonych w raporcie wynika, że Wielka Brytania tylko zyskała na członkostwie. W jaki sposób? Okazało się, że członkostwo w Unii Europejskiej pomogło Wielkiej Brytanii ożywić swoją gospodarkę, przez co nie było to tylko korzystne dla państwa, ale także dla interesów konsumentów.

Niektórzy jednak zauważają, że członkostwo w UE nie wpłynęło optymalnie na politykę finansową Wielkiej Brytanii. Warto jednak dodać, że w planach jest przygotowanie blisko 32 raportów, które mają dotyczyć różnych aspektów członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Jak na razie nie wiele z nich zostało przygotowanych, a pierwsze sześć mają posłużyć jako podstawa do renegocjowania warunków przynależności Wielkiej Brytanii do Unii Europejskiej – przynajmniej tak w jednym z wywiadów stwierdził sam David Cameron. Negocjacje w sprawie ewentualnego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, ma poprzedzić referendum, które zaplanowano przed końcem 2017 roku.

Eksperci są jednak zgodni co do tego, że Wielka Brytania raczej korzysta na członkostwie w Unii Europejskiej niż traci, a dowodzić ma temu np. obniżenie cen transportu lotniczego, czy zwiększenie połączeń lotniczych dzięki przynależności do Unii. Cameron chce jednak przedstawić bardzo dokładną analizę tego, jak Unia Europejska wpływa codziennie na życie milionów Brytyjczyków, którzy są tego zupełnie nie świadomi.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments