pieniadze

Jest poprawa w handlu!

Wiadomości

Sytuacja światowego handlu zmienia się z miesiąca na miesiąc. Poprawna sytuacja jest jednak mało stabilna o czym świadczy ostatni ruch ze strony Światowej Organizacji Handlu (WTO). Organizacja ta postanowiła skorygować swoją roczną prognozę dotyczącą globalnego wzrostu, jednak bliżej w kierunku wymiany dóbr i usług. Nie ulega wątpliwości, że będzie on tym razem mniejszy i z zapowiedzianych 3,3 procent w kwietniu bieżącego roku pozostało nam już tylko 2,5 procent – chodź na koniec roku osiągnięty wynik może być jeszcze mniejszy.

Prognoza wzrostu dla roku 2014 także uległa z mianie i z obecnie obowiązujących 5 procent, pozostało 4,5 procent. Nie zmienia to jednak faktu, że sytuacja w światowym handlu stopniowo ulega poprawie, chodź powyższe dane mogą na to nie wskazywać. Warto jednak zauważyć, że każda z prognoz jest wyższa od tej, którą uzyskano w 2012 roku – wzrost wynosił wtedy 2,3 procent. Eksperci nie mają jednak wątpliwości, że sytuacja na świecie ulega stopniowej poprawie, dlatego czynnik ten będzie stale rósł lub utrzyma się na tym samym poziomie. Państwa wysoko rozwinięte importują coraz więcej rzeczy, dzięki czemu istnieje szansa i spora przesłanka co do tego, że wzrost ten utrzyma się na stabilnym poziomie.

Nie ulega jednak wątpliwości, że zakładany import jest dużo niższy od oczekiwać Światowej Organizacji Handlu. Sytuacja ta wpłynęła dość niekorzystnie na eksport, który uległ lekkiemu spowolnieniu i to zarówno w przypadku państw wysoko rozwiniętych, jak i tych rozwijających się. Niektórzy nie mają wątpliwości, że to właśnie spowolnienie światowego eksportu było powodem obniżenia prognozy.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gość
gość
10 lat temu

może na świecie tak ale u nas nie ;) nasza firma ma dość sporo problemów więc wzięliśmy kredyt gotówkowy w getinie i chociaż kwestia finansów się rozwiązała.