Chiny przejmują co się tylko da!

Ubezpieczenia Wiadomości

Wygląda na to, że Chińczycy dalej eksplorują europejski rynek w nadziei na znalezienie prawdziwej okazji do inwestycji swoich pieniędzy. Najczęściej jednak spoglądają na ofertę państw pogrążonych w kryzysie finansowym, gdyż jest ona zazwyczaj bardziej atrakcyjniejsza niż inne. Przykładem może być Portugalia, w której Chińscy przedsiębiorcy inwestując coraz to większe pieniądze.

Najlepszym przykładem jest przejęcie blisko 80 procent udziałów firmy Caixa Seguros, która obecnie jest największą grupą ubezpieczeniową Portugalii – warto dodać, że jest to państwowa firma. Rząd Pedra Passosa Coelho z pewnością cieszy się z faktu, że sprzedaż blisko 80 procent udziałów Caixa Seguros pozwoli zasilić państwowy budżet. Kwota operacji za wspomniane już 80 procent udziałów miała wynieść ponad 1 miliard euro. Wiadomo już, że tak duże pieniądze wyłożył chiński koncern o nazwie Fosun. Dlaczego zdecydowano się sprzedać firmę ubezpieczeniową chińczykom? Portugalski sekretarz do spraw skarbu i finansów – Manuel Rodrigues – powiedział, że Chińczycy zaproponowali najlepszą z możliwych ofert za zakup Caixa Seguros. Dodatkowo chiński koncern zobowiązał się do rozwijania obecności grupy Caixa Seguros na terenie Afryki czy Azji, co jest szczególnie ważne w dalszym rozwoju firmy – inne oferty nie były tak bogate jak chińska.

Gabinet Pedra Passosa Coelho przedstawi niebawem bardziej szczegółowy plan dotyczący sprzedaży pozostałych akcji grupy ubezpieczeniowej w ramach oferty publicznej. Nie wyklucza się także faktu, że część udziałów grupy Caixa Seguros przypadnie pracownikom, co w obecnych czasach było by chyba najlepszym rozwiązaniem.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments