Prezydent Bułgarii pod kontrolą!

Podatki Wiadomości

Wygląda na to, że sytuacja w Bułgarii w sprawie tamtejszego prezydenta – Rosenow Plewnelijwow – powoli nabiera rumieńców, a wszystko za sprawą domniemanych publikacji tamtejszej prasy. Bułgarskie media już od jakiegoś czasu spekulują na temat nielegalnej działalności prezydenta Plejwnelijowa. Prorządowa prasa opublikowała dość liczne artykuły na temat dalszych powiązać prezydenta Plejwnelijowa z biznesem – pomimo faktu, że objął fotel prezydentury.

Największym zarzutem było jednak wytykanie ukrywanych dochodów oraz rażących naruszeń finansowych. Warto jednak zwrócić uwagę, że zarzuty prasy w sprawie Plejwnelijowa pojawiły się dopiero z chwilą otwartego poparcia przez prezydenta antyrządowych protestów. Liczne publikacje machinacji obecnego prezydenta Bułgarii doprowadziły do kontroli podatkowej, która jak na razie nie ujawnia prowadzonego przez siebie śledztwa. Śledztwo urzędu podatkowego było prowadzone ze sporym wyprzedzeniem i wiadomo jedynie tyle, że od kilku miesięcy sprawdza się nie tylko prezydenta, ale także powiązane z nim osoby trzecie oraz najbliższą rodzinę. Prezydent Bułgarii zapewnił jednak, że kontrola podatkowa jest wynikiem jego własnej ingerencji oraz prośbą, by organy państwowe ucięły wszelkie spekulacje prasy, która codziennie wydaje nowe informacje w sprawie Plejwnelijowa.

Prezydent oświadczył także, że ma nadzieję, iż urząd podatkowy działa w ramach swoich uprawnień i że nie obsługuje interesów innych – z pewnością miał na myśli rząd. Nie ulega wątpliwości, że ostatnie miesiące w Bułgarii są bardzo nerwowe zarówno dla prezydetna, jak i samego rządu, który jest oskarżany notorycznie o korupcję i zdradę stanu.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments