Na studiach także można zarabiać. Sprawdź jak!

Praca

Mówi się, że studia to okres, w którym ma się dużo czasu na przyjemności. Prawda jest taka, że studenci w pierwszym roku nauczania dysponują wolnym czasem i często próbują go wykorzystać na dorobienie sobie kilkuset złotych miesięcznie. Część studentów nie docenia tego czasu i woli imprezować. W tym artykule dowiesz się, co można zrobić, aby zarobić nawet 600-700 zł każdego miesiąca.

Porady dotyczące zarabiania przygotowaliśmy we współpracy z blogerami-studentami (jednym z nich jest Antek z bloga student-zarabia.pl).

Jak zarabiać na studiach?

Płatne korepetycje – jeśli czujesz się na siłach to możesz bez problemu dawać korepetycje uczniom lub innym studentom w zamian za drobne pieniądze. Najczęściej jest to 10-15 zł za 60 minut nauczania. Sporo studentów naucza po godzinach zagadnień związanych z matematyką, informatyką, fizyką oraz geografią. Najmniejsze zapotrzebowanie jest na doszkalanie z języka polskiego. Okres wzmożony dla studentów jest przed maturami, kiedy to maturzyści potrzebują się zmobilizować i doszkolić.

Roznoszenie ulotek – praca mniej ambitna od płatnych korepetycji, ale równie dobrze zarobkowa. Tutaj średnio zarabia się 10 zł za godzinę pracy. Najważniejsze jest to, że firm, które chcą dostarczyć ulotkę reklamową do klientów jest bardzo dużo i nie trzeba ich długo szukać. Można się zgłosić bezpośrednio do firm i zapytać o roznoszenie ulotek lub wybrać jeden z portali internetowych tego typu. 2-3 godziny dziennie x 25 dni i można bez problemu się utrzymać na studiach. Jak można policzyć, zysk będzie wynosił około 750 zł.

Praca w „sieciówkach” – praca po godzinach, która jest często wykonywana przez studentów. Jeśli dobrze odnajdujesz się w handlu to bez problemu możesz znaleźć pracę w tak zwanych sieciówkach, czyli sklepach stacjonarnych z odzieżą, które najczęściej znajdują się w galeriach handlowych. Zarobki tam są znacznie niższe, bo wahają się przy kwocie 7 zł na godzinę. Przy założeniu, że pracujesz 4 godziny dziennie przez 5 dni w tygodniu to miesięczna Twoja pensja będzie wynosić 500-600 zł + premie od sprzedaży. Tę formę zarobkową podejmują najczęściej studenci zaoczni – wtedy zarobki są znacznie wyższe.

Własny biznes online – Internet to miejsce, gdzie można rozwijać własny biznes po godzinach. Nie od dziś wiadomo, że stworzenie takiego biznesu nie jest trudne. W dzisiejszych czasach można zarabiać między innymi na prowadzeniu bloga, sklepu internetowego czy moderowaniu forum internetowego. Możliwości jest bardzo dużo, a same zarobki są zależne od tego, w jakiej dokładnie branży działamy. Można powiedzieć, że wypracowanie sobie dochodu miesięcznego w wysokości 1000 zł to nie jest większy problem.

 

Studenci są bardzo kreatywną grupą ludzi więc warto się od nich uczyć sposobów zarobkowych. Nawet jeśli nie jesteś studentem to możesz wykorzystać te metody na dorobienie sobie po godzinach.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments