Nowoczesne możliwości banków

Banki

Większość banków obecnie ma w ofercie możliwość założenia konta internetowego. Nie jest to jednak jedyny kanał dostępu do finansów na rachunku osobistym. Określenia „m-banking”, czy „portfel elektroniczny” ciągle brzmią obco, ale produkty kryjące się pod tymi nazwami zdobywają coraz większą popularność.

Bankowość mobilna
M-banking to inaczej bankowość mobilna, czyli usługa, która umożliwia dostęp do bankowego konta internetowego dzięki odpowiedniej aplikacji. Instaluje się ją na urządzeniach przenośnych mających dostęp do internetu, a więc smarfonach, telefonach komórkowych czy tabletach. Dzięki niej możemy nie tylko kontrolować stan rachunku osobistego, ale również dokonywać operacji bankowych. Każda z nich jest szyfrowana, dlatego nie ma obaw, że korzystanie z bankowości mobilnej może narazić na szwank nasze finanse, lub ułatwić dostęp do danych niepowołanym osobom. Dodatkową zaletą usługi są korzyści dla klientów w postaci różnego rodzaju promocji i bonusów, z których mogą oni skorzystać u partnerów banku, typu zniżki na bilety do kina lub teatru, czy darmowa dostawa do domu kupionych produktów. Początkowo usługa ta była dostępna z wykorzystaniem wiadomości SMS, a obecnie z pomocą telefonu możemy nawet płacić za zakupy – działa on wtedy jak karty zbliżeniowe, wystarczy tylko uprzedzić sprzedawcę, że właśnie w ten sposób zamierzamy dokonać płatności. Jeżeli jednak chcemy pozostać przy tradycyjnej karcie płatniczej, ale z nowoczesnymi możliwościami, możemy wybrać taką, która pokazuje stan konta. Oferuje ją np. Getin Bank, a przygotowany spot pokazuje jej zalety:

Wirtualny portfel
M-banking to usługa umożliwiająca dostęp do rachunku osobistego, z kolei portfel elektroniczny to rodzaj konta internetowego, ale z innymi możliwościami niż to tradycyjne. Można dokonywać na nie wpłat lub też wypłacać zgromadzone sumy, a przede wszystkim – przyspieszyć płatności przez internet. Jak to działa? Aby skorzystać z portfela elektronicznego, trzeba się zarejestrować, wpłacić na konto e-porfela pieniądze z czeku, karty kredytowej, konta bankowego lub wysyłając wiadomość SMS. Robiąc przelew nie musimy ujawniać danych z karty kredytowej – numerem konta jest tutaj adres e-mail, a wszelkich płatności dokonuje się właśnie z wykorzystaniem poczty elektronicznej. Gwarantuje to najszybszy z możliwych sposobów przesyłania pieniędzy przez internet. Usługa jest przydatna zwłaszcza podczas zakupów on-line, ale możliwość dokonywania na portfel elektroniczny wpłat czy też wypłacanie z niego środków sprawia, że jest on bardzo funkcjonalny. Korzystać przy tym z niego mogą osoby prywatne oraz przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o