Bankowość mobilna staje się w Polsce coraz popularniejsza – zamiast karty weź telefon

Wiadomości

Choć bankowość mobilna nie jest jakimś nowym zjawiskiem na polskim rynku finansowym – choć trzeba przyznać, że jest to dość młode – to jednak jego popularność jest zaskakująco dużo. Polacy uwielbiają testować nowości, głównie w sferze finansowej. Z tego też powodu banki, czasami jako pierwsze na świecie, udostępniają nam technologię niedostępną nigdzie indziej. Można więc śmiało powiedzieć, że jesteśmy niejako pionierami nowych rozwiązać technologicznych – głównie w Europie. Nie inaczej jest z bankowością mobilną, która wydaje się być po prostu przyszłością.

Najnowsze dane wskazują, że z bankowości mobilnej korzysta obecnie 3,5 miliona Polaków. Eksperci są jednak pewni, że w ciągu kilku najbliższych lat liczba ta znacznie wzrośnie i wyniesie aż 13 milionów Polaków. Ta chłodna kalkulacja oznacza jedno – co drugi klient banku w Polsce będzie wykonywał transakcje za pośrednictwem urządzeń mobilnych (głównie smartfonów). Bankowość mobilna jest bardzo przydatna. Można ją wykorzystać na wiele sposobów, choć wielu sądzi, że jest przydatna jako substytut karty płatniczej – o wiele prościej jest zabrać ze sobą telefon za pomocą, którego zapłacimy za naszego zakupy. Niewiele osób, choć wciąż się to zmienia, korzysta z tego rodzaju bankowości także w inny i trzeba przyznać dość praktyczny sposób. Mianowicie za pomocą specjalnych aplikacji płaci comiesięczne rachunki, a także przesyła znajomym zdjęcia i informacje o dostępnych w sklepach produktach – dzięki temu łatwiej jest otrzymać informacje od osoby, która wie czy daną rzecz opłaca się kupić czy też nie.

Coraz częściej decydujemy się także korzystać z smartfonu jako z porównywarki cenowej. Dostęp do internetu mobilnego jest całkiem duży, a osoby z smartfonami nie przebierają w środkach, by porównać dany rodzaj urządzenia. W ten sposób można sprawdzić (szybko), czy dany przedmiot faktycznie opłaca się kupić i czy reklamowana promocja faktycznie nią jest. Proste i bardzo przydatne.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments