Przed wyjazdem na majówkę nie zapomnij o

Przed wyjazdem na majówkę nie zapomnij o…

poradniki Wypoczynek

Przed wyjazdem na majówkę – Kiedy odczujemy pierwszy powiew cieplejszego powietrza, a przed nami wolny weekend spędzony w wybranej przez nas lokacji, możemy z łatwością zapomnieć o bardzo istotnych kwestiach, które koniecznie powinniśmy załatwić jeszcze przed wyjazdem na majówkę. Czego będą one dotyczyć? Sami się przekonajcie czytając nasz artykuł.

Przed wyjazdem na majówkę

Pieniądzach

Majówka może nawet nie dojść do skutku, jeśli przed wyjazdem nie zadbamy o swoje finanse. Dlatego koniecznie jeszcze kilka tygodni przed majówkowym weekendem musimy pomyśleć o dobrej organizacji finansowej. Przed podróżą dokonajmy wszystkich płatności, które wykonujemy cyklicznie – opłaćmy rachunki za prąd, mieszkanie, a także telefon i internet – nie zapomnimy również zapłacić za nasze zakwaterowanie na miejscu! Możemy dokonać tego za pośrednictwem strony internetowej, z której dokonujemy rezerwacji miejsca w hotelu. A jeśli już o tym mowa, to koniecznie przygotujmy sobie zapas gotówki – najlepiej zarówno na karcie, jak i w portfelu – która posłuży nam na drobne przyjemności podczas naszego wyjazdu, jak i zakupy żywnościowe.

Ubraniach

Kolejną kwestią jest oczywiście pakowanie. Komu zdarzyło się nie wziąć na wyjazd majowy zbyt dużo ubrań, niech pierwszy rzuci kamieniem. Pamiętajmy o tym, żeby zabrać ze sobą tylko najpotrzebniejsze ciuchy. Jeśli zastaniemy inną pogodę niż się spodziewaliśmy, zawsze możemy dokupić coś stosownego na miejscu. Dodatkowo będziemy mieli doskonały pretekst do kupienia sobie fajnej i praktycznej pamiątki z naszego wyjazdu.

Nie żałujmy jednak w swoim bagażu miejsca na obuwie. To sprawdzone i rozchodzone sprawdzi się w czasie majówkowych wędrówek znacznie lepiej, niż świeżo zakupione w sklepie.

Dokumentach

Walizki spakowane, wszystko opłacone, a czy czegoś przypadkiem nie zapomnieliście? Dokumenty są równie ważne co pieniądze i możecie się o tym bardzo szybko przekonać – jak nie na drodze (podczas rutynowej kontroli), to już w hotelu, kiedy do zameldowania niezbędne będą dowody tożsamości. Pamiętajcie również o tym, że recepcjonista może Was poprosić o numer rezerwacji lub karty kredytowej którą płaciliście do wglądu. Nie zapomnijcie ich przygotować w swoim bagażu.

Rezerwacji

A jak już przy rezerwacji jesteśmy, to czy w ogóle jej dokonaliście? Jeśli nie, to śpieszcie się, gdyż okres majowego weekendu jest bardzo intensywnym czasem dla hoteli i turystyki ogólnie, dlatego im szybciej zabierzecie się za zabookowanie interesującego Was miejsca i oczywiście terminu, tym lepiej dla Was. Dlaczego? Ponieważ zamawiając wcześniej możecie liczyć nie tylko na większy wybór hoteli, które będą umiejscowione w lepszych lokalizacjach, ale również atrakcyjniejsze ceny.

Dobie hotelowej

Doba hotelowa jest krótsza od tej „tradycyjnej”. W większości hoteli zameldowania możemy dokonać już od godziny 14 – choć zdarzają się i takie miejsca, gdzie będzie to później, natomiast opuścić swój pokój musimy do maksymalnie godziny 12 (jeśli nie zostajemy na kolejną noc). W przeciwnym razie do naszego rachunku mogą zostać doliczone dodatkowe opłaty.

Dziękujemy portalowi Hotelmistralsport.pl za współpracę merytoryczną.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o