Pomysł na oświetlenie biura - co wybrać?

Pomysł na oświetlenie biura – co wybrać?

Wypoczynek

Biuro to miejsce do pracy, w którym światło odgrywa niebagatelną rolę. W takim pomieszczeniu oświetlenie powinno być przede wszystkim intensywne, ale nie przeszkadzające w pracy. Dodatkowym aspektem jest jego żywotność, długa jest zdecydowaną zaletą oraz czystość, którą łatwo utrzymać. Te wszystkie wymogi spełniają plafony, kinkiety lampy lub oczka sufitowe. To właśnie te rodzaje oświetlenia są najczęściej wybierane do biura. Nowoczesne, czy bardziej klasyczne, nie ma to znaczenia, ważne jest natomiast żeby były one funkcjonalne i efektywne.

Pomysł na oświetlenie biura – co wybrać?

Propozycją, którą warto rozważyć jest nowoczesny plafon La Luna od firmy Nordlux. Jest to lampa sufitowa w kolorze białym z kloszem w kolorze mlecznym, która nie razi w oczy podczas pracy, co czyni ją idealną do biura, gdzie znajduje się jasny sufit. Przypomina ona księżyc na suficie, rozświetlający pomieszczenie niezależnie od pory dnia lub nocy. Zaletą jest również możliwość regulowania intensywności światła, dzięki czemu będzie można dostosować moc światła do wykonywanej pracy.

Pomysł na oświetlenie biura - co wybrać?

 

Jeśli jednak wybór pada na oczko sufitowe, to należy przyjrzeć się bliżej modelowi Obscura Round od firmy Astro. To niewielkie, lecz doskonale spełniające swoją rolę oświetlenie, mimo że niepozorne, daje oszałamiający efekt. Ledowe źródło światła pozwala na uzyskanie wyraźnej i ciepłej barwy, która doskonale odda charakter całego pomieszczenia komercyjnego, a jego delikatny i opływowy kształt idealnie wpisze się na stałe w jasne, minimalistyczne wnętrze.

Pomysł na oświetlenie biura - co wybrać?

 

Połączeniem standardu z awangardą jest nowoczesna lampa sufitowa Aslak produkowana przez firmę Nordlux. Łączy w sobie nie tylko praktyczność, ale i nowoczesny design. Może ona być centralną ozdoba sufitu w biurze, dzięki czemu zbędne będą większe dekoracje we wnętrzu aranżowanym w stylu skandynawskim, industrialnym czy przede wszystkim minimalistycznym. Zawiera ona 3 ruchome, obracające się w płaszczyźnie pionowej, jak również wokół własnej osi źródła światła, które gwarantują dotarcie do nawet najciemniejszych miejsc w całym pomieszczeniu. Wykończenie elementów jest czarne, matowe co sprawia, że lampa wygląda niezwykle gustownie.

Pomysł na oświetlenie biura - co wybrać?

 

Jeśli w biurze potrzebna jest szczypta awangardy i nowoczesności, doskonałym wyborem będzie kinkiet Olympia 55, którego producentem jest Myatoni. Zbiór okręgów połączonych w całość to niekonwencjonalne rozwiązanie w nawet najbardziej surowym wystroju miejsca pracy. Wyposażony w panel LED będzie doskonały do oświetlenia przestrzeni w całym pomieszczeniu. Doskonale dopełni aranżacje biura w innowacyjnym stylu.

Pomysł na oświetlenie biura - co wybrać?
Pomysł na oświetlenie biura – co wybrać?

 

W miejscu pracy wymagane jest najlepsze oświetlanie, które po kilku godzinach nie przysporzy migreny. Równocześnie trzeba pamiętać, iż takie światło musi być na tyle intensywne, aby nie utrudniało wykonywania powierzonych zadań. Dodatkowo najlepiej byłoby zamontować oświetlenie łatwe do utrzymaniu w czystości. Niekiedy potrzebne jest przyciągnięcie uwagi osób odwiedzających biuro, co czynią nowoczesne źródła światła. Te wszystkie aspekty, zawarte razem w jednym rodzaju oświetlenia sprawiają, że biuro jest i funkcjonalne, i zarazem eleganckie.

Zdjęcia pochodzą z serwisu Ardant.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o