Największą wydajnością przeładunkową cechują się morskie terminale przeładunkowe, np. z suwnicami Demag

Wydajność przeładunkowa największych terminali

Warto przeczytać

Porty morskie utożsamiane są z podstawowym ogniwem sprawnej, bezpiecznej i optymalnej zarazem logistyki i spedycji. To właśnie w portach morskich dokonuje się czynności przeładunkowych: załadowywania i rozładowywania różnorodnych towarów. Przyjmuje się, że w największym porcie morskim w Europie udaje się z sukcesem przeładować ponad 12,6 miliona kontenerów rocznie. Co jeszcze warto wiedzieć o wydajności przeładunkowej największych terminali? O tym przeczytać można w poniższym wpisie.

Terminal przeładunkowy – definicja

Mianem terminala przeładunkowego określa się obiekt o dużej powierzchni, na którego terenie dochodzi do przeładunku towarów pochodzących z różnych środków transportu. Najlepszym przykładem czynności tego rodzaju są te, których dokonuje się pomiędzy kontenerowcami, czyli pojazdami morskimi.

Warto dodać, że terminale morskie w zdecydowanej większości przypadków są częścią całego portu morskiego i znajdują się przy nadmorskich miastach. Ich największym wyróżnikiem pozostaje to, że ich efektywność mierzona jest w milionach przeładowanych kontenerów rocznie. Liczbę tę podaje się w jednostce TEU.

Port w Szanghaju z największą wydajnością przeładunkową

Istniejący od 1842 roku port morski w Szanghaju słynie z największej wydajności przeładunkowej. Ta osiąga poziom aż 43,5 miliona TEU rocznie. Wszystko to jest możliwe nie tylko ze względu na doskonałe wyposażenie portu, ale również z uwagi na bardzo korzystną lokalizację. Port morski w Szanghaju położony jest na wyspie, z lądem łączy go liczący 32,5 km most w Donghai. Dodatkowo korzystne jest także to, że port znajduje się na środku najdłuższego, wschodniego wybrzeża Chin.

Na doskonały poziom wydajności przeładunkowej terminali w tym porcie wpływa z pewnością również kompleksowe wyposażenie wyłącznie w najbardziej nowoczesne urządzenia dźwignicowe, wspierające bezpieczeństwo i wydajność przeładunkową. Szeroki wybór suwnic znaleźć zaś można w bogatej ofercie dobrego producenta, firmy Demag, na stronie: https://www.demagcranes.com/pl/serwis/naprawy.

Warto podkreślić jednak, że aby móc zapewnić największy poziom żywotności dźwignic, należy regularnie poddawać je przeglądom oraz wszelkim niezbędnym modernizacjom. Brak zaniedbania w tym obszarze sprawi, że będzie można mówić o maksymalnym poziomie wydajności i niezawodności tych właśnie urządzeń. Tym samym będzie to również korzystnie wpływało na wzrost wydajności przeładunkowej w popularnych terminalach morskich, zaliczanych do grupy największych terminali na świecie.

Wysoka wydajność w Singapurze i Ningbo

Jeden z najwyższych poziomów wydajności przeładunkowej wyróżniać będzie także porty morskie w Singapurze oraz chińskim Ningbo-Zhoushan. Pierwszy z wymienionych portów morskich może poszczycić się wydajnością przeładunkową na poziomie 36,8 miliona TEU. Z kolei drugi z portów, będący właściwie zespołem portów morskich, osiąga przepustowość przeładunkową na poziomie 28,7 miliona TEU.

Obie ze wspomnianych liczb są naprawdę bardzo duże, robiąc niemałe wrażenie. Warto pamiętać jednak, że na wydajność przeładunkową największych światowych terminali morskich wpływ ma naprawdę wiele czynników.

Bardzo ważną rolę odgrywa tutaj niezawodność urządzeń wykorzystywanych w procesie przeładunkowym. Pierwsze skrzypce grają tutaj suwnice, a te trzeba poddawać systematycznym, profesjonalnym przeglądom, pracom konserwacyjnym oraz modernizacjom. Nierzadko trzeba też korzystać z nowoczesnych części do suwnic, które znaleźć można w ofercie dobrego producenta urządzeń dźwignicowych. Często również naprawa suwnicy wiązać się będzie z koniecznością naprawy wciągnika lub innego ważnego elementu konstrukcyjnego dźwignicy.

Tu warto podkreślić, że w przypadku wystąpienia konieczności dokonania prac naprawczych, konserwacyjnych czy modernizacyjnych suwnicy, zawsze dobrze jest postawić na usługi dostępne u najlepszych w branży. Wybór usług oferowanych przez dobrego producenta, firmy Demag, będzie najlepszym wyborem z możliwych. Pewne jest to, że niezmiennie i od zawsze warto postawić na profesjonalizm i 100% fachowość branżową. To się po prostu opłaca!

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments