Konto bankowe

Która lokata jednodniowa daje najlepszy zysk?

Lokaty

Banki coraz bardziej zaostrzają między sobą walkę o klienta. Pomimo tego, że mamy już praktycznie okres świąteczny i koniec roku warto przyjrzeć się ofertom poszczególnym instytucji finansowych obecnych na polskim rynku, by wybrać najbardziej korzystną dla nas ofertę lokaty jednodniowej.

Według ostatniego rankingu najlepiej w zestawieniu wypada Lokata Każdego dnia więcej Banku Ochrony Środowiska, której oprocentowanie wynosi 4,86% – i to bez podatku Belki. Kolejną ciekawą propozycją jest depozyt Plan Depozytowy oferowany przez Toyota Bank. Jedynym mankamentem tej lokaty jest jej kwota minimalna rzędu 5 000 złotych. Jeśli natomiast ktoś z Państwa chciałby skorzystać z oferty MultiBanku to ma on Lokatę Jednodniową Aquarius o oprocentowaniu 4% – także bez podatku. Na dalszym planie są także produkty depozytowe BZ WBK oferujące 3,75% netto w skali roku. Jest to jednak poziom poniżej inflacji, dlatego nie warto korzystać obecnie z tego typu produktów oszczędnościowych. Warto zaznaczyć, że lokaty jednodniowe są ciekawym produktem dla osób, które akurat są w posiadaniu większej gotówki i nie mają możliwości jej zamrażania na dłuższy czas – np. szukają własnego mieszkania. Dzięki temu lokując środki np. na jeden weekend można zarobić przysłowiowe parę złotych bez żadnego wysiłku.

Pamiętajmy jednak o tym, by czytać dokładnie umowy, ponieważ może się zdarzyć że niektóre banki oferują dane oprocentowanie lokaty jednodniowej jedynie pod określonymi warunkami. Bądźmy więc rozważnymi konsumentami i nie dajmy się wpuścić doświadczonym bankierom w przysłowiowe maliny.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
xyz
xyz
9 lat temu

widzialem lokaty po 7,5 – 8,5 , przyklad getinbank, idea itp

wrobel
9 lat temu

ponoć jeszcze istnieją jak kiedyś smoki, ale o te najlepsze już mało kto widział, szczególnie, że są na wymarciu

Michał
9 lat temu

Jak zwykle to jest ścisła czołówka. Ale dobrze że banki walczą o nas i nasze pieniądze zarabiamy w końcu dobre pieniądze.

Agnieszka
Agnieszka
9 lat temu

Jednodniówki, ja polecam 3 miesieczne. Zobaczcie sobie w rankingi, które są najlepsze – w każdym prowadzi Getin, warto się zastanowić. Poza tym 3 miesiące to w miarę bezpieczny czas – nigdy nie wiadomo kiedy się przyda gotówka, a po co tracić zysk z lokaty>