1 Konto w Credit Agricole – sprawdźmy je!

Prześwietlamy oferty

Coraz więcej osób – zwłaszcza tych młodych – szuka atrakcyjnych dla siebie rachunków bankowych. Sprawdźmy więc ofertę jednego z banków, który reklamuje się tym, że posiada konto osobiste specjalnie dla osób dopiero wkraczających w dorosłość. Czy oferta Credit Agricole – czyli dawnego Lukas Banku – jest rzeczywiście warta uwagi?

Mowa o koncie 1 Konto – czyli rachunku dedykowanym dla osób, dla których jest to pierwsze konto w życiu. Bank oferuje nowy klientom darmowe prowadzenie rachunku – bez względu na wpływy – a także darmowe przelewy przez Internet. Za kartę debetową do rachunku przyjdzie nam już zapłacić nawet kilka złotych miesięcznie, chyba że wykonamy nią transakcje bezgotówkowe na kwotę minimum 100 złotych miesięcznie. Karty debetowe w Credit Agricole w większości nie przypominają zwykłych kart płatniczych, ponieważ mają odwrócony wizerunek w pionie. Do 1 Konta wydawana jest płaska VISA Electron z możliwością płatności na odległość, np. przez Internet. Bank oferuje darmowe wypłaty z bankomatów Credit Agricole, BZ WBK i Euronet. Jeśli chcemy mieć komfort wypłacania gotówki z każdej maszyny na świecie bez prowizji, to musimy wykupić specjalny pakiet za 5 złotych miesięcznie. Jest to jednak i tak najtańsza opcja dla osób, które w pobliżu mają np. jedynie bankomaty lokalnych banków spółdzielczych. Dla wygody klienta – a także dodatkowego zarobku banku – Credit Agricole przy zakładaniu 1 Konta oferuje także swoim nowym klientom rachunek oszczędnościowy, który może nazwać jak chcemy – np. „moje nowe mieszkanie”.

Oferta Credit Agricole z pewnością „nie zwala z nóg”, ale nie należy także dla najgorszych. Jeśli zastanawiacie się Państwo nad założeniem pierwszego konta w swoim życiu, jesteście pełnoletni i aktywnie korzystacie z karty debetowej, to z pewnością oferta dawnego Lukas Banku przypadnie Wam do gustu. Przy „głębszym prześwietleniu” bije ją jednak przysłowiowo na głowę np. konto dbNet, które jest także całkowicie darmowe, a przy jednej transakcji kartą miesięcznie oferuje darmowe wypłaty z ATM na całym świecie.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments