GPW

Lekko rozchwiane nastroje na GPW

Giełda Wiadomości

Wczorajsza sesja na warszawskim parkiecie była, jak swoisty roller coaster. Przez pewien moment indeksy szły w górę, potem w dół, aby kolejny raz powędrować na plus. Można powiedzieć, że powodem były rozchwiane nastroje inwestorów, którzy inwestowali na ostatniej sesji GPW w oparciu o impuls z innych światowych giełd.

Główne indeksy giełdowe zakończyły notowania na poziomie:

  • WIG – spadek o 0,16%
  • WIG20 – wzrost o 0,06%
  • mWIG40 – spadek o 0,69%
  • sWIG80 – spadek o 0,62%

Na początku sesji wzrost indeksów windowały europejskie indeksy, które odrabiały piątkowe straty. Pod koniec sesji jednak coraz bardziej zaczęły ujawniać się prawa rynkowe – czyli popyt i podaż. Ostatecznie większość wskaźników na GPW zakończyło poniedziałkową sesję „na czerwono”. Przed spadkiem obronił się jedynie indeks największych spółek w Polsce – głównie dlatego, że w górę szły takie papiery, jak Pekao SA, GTC, Citi Handlowy czy JSW.

Miejmy nadzieje, że dzisiejsza sesja w Warszawie będzie dużo bardziej „żywa” od wczorajszej. Być może światło dzienne ujrzą niektóre dane makroekonomiczne, które pozwolą na solidny ruch na światowych parkietach.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
luca
11 lat temu

Mimo to dalej pnie sie w gore, a to zacheca do innych inwestycji niz tylko lokaty, ja odpowiedni fundusz wybralem w noblefunds. Maja sporo ciekawych wariantow