złoto

Złoto po 5000 USD za uncje?!

Inwestycje alternatywne Wiadomości

Choć na ten moment wydawać się to może zwyczajnie nieprawdopodobne, to wielu maklerów twierdzi, że złoto będzie dalej rosło na wartości. Jest to przyczyna kryzysu, który wciąż zbiera swe złowieszcze żniwo wśród poszczególnych krajów na świecie.

„Na świecie zawsze zachodzi taka ciekawa zależność, że kiedy gospodarki poszczególnych krajów mają problemy, a akcje na giełdzie lecą na łeb na szyję, to złoto drożeje. Nic więc dziwnego, że pomimo ostatniej afery z Amber Gold nadal nie brakuje osób, które chętnie lokują właśnie w ten metal swoje wieloletnie oszczędności” – mówią specjaliści.

Wśród grona ekonomistów nie brakuje niezwykłych optymistów, którzy są zdania, że w przeciągu kilku najbliższych lat złoto ma szanse osiągnąć pułap cenowy rzędu nawet 5000 USD za uncję. Oczywiście taka cena za złoty kruszec wydaje się być pewnego rodzaju absurdem (przynajmniej jak na razie), ale jeśli globalny kryzys nie będzie w ciągu najbliższych miesięcy czy nawet lat ustępował, to trudno powiedzieć, jak potoczą się dalsze wyceny surowców.

„Kryzys z dnia na dzień zatacza coraz szersze kręgi. Jeśli nie zmienimy punktu widzenia na temat inwestowania, to możemy zapomnieć o tym, że w ciągu najbliższych lat uda nam się ochronić nasze oszczędności choćby nawet przed rosnąca inflacją – nie mówiąc już o jakichkolwiek zyskach” – podkreślają eksperci.

Do łask powróci niegdyś zapomniane złoto, a także obligacje. Co prawda nie w sensie stricte papierów skarbowych, ale z pewnością obligacji korporacyjnych, które z roku na rok zyskują coraz większe rzesze zwolenników.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments