Biznes Pakiet OPTI dla firm w BZ WBK

Prześwietlamy oferty

Poszukując konta firmowego bardzo często „przeczesujemy” oddziały największych banków w Polsce. Dlatego też weźmy pod lupę Biznes Pakiet OPTI oferowany przez jedną z największych instytucji finansowych w naszym kraju – a konkretnie bank BZ WBK.

Jak zwykle warto zacząć od podstawowych opłat. Przez pierwsze 9 miesięcy bank nie pobiera opłaty za prowadzenie konta od firm, które w ciągu ostatniego roku rozpoczęły działalność na rynku. Po tym czasie (lub jeśli firma działa już na rynku ponad rok) zapłacimy za Biznes Pakiet OPTI aż 25 złotych miesięcznie. Niestety w ramach tej opłaty nie dostajemy praktycznie nic. Zaletą jest jednak:

  • brak opłat za przelewy do ZUS i US
  • brak opłat za kartę debetową (jeśli zostanie nią wykonana minimum jedna transakcja bezgotówkowa miesięcznie)
  • brak opłat za prowadzenie rachunku pomocniczego w PLN lub EUR

Warto mieć na uwadze fakt, że każdy przelew musi być autoryzowany SMS kodem. Pierwsze pięć SMS kodów w danym miesiącu dostaniemy za darmo, ale każdy kolejny to już 0,20 zł za sztukę. Co prawda można skorzystać z tokena, ale jest on także płatny. Nie można więc powiedzieć, że Biznes Pakiet OPTI to opcja konta firmowego dla oszczędnych. Dla niektórych ważną informacją może być fakt, że do głównego rachunku wydawana jest płaska karta debetowa VISA Electron, którą nie zawsze można zapłacić na odległość (np. przez Internet). Tak czy inaczej warto więc posiadać kartę kredytową lub charge – prywatną lub firmową.

Powyższa oferta Banku Zachodniego WBK z pewnością nie należy do najlepszych na rynku. Choć chętnych do skorzystania z niej pewnie nie brakuje, to i tak dużo lepiej udać się po konto firmowe do Idea Banku czy choćby nawet PKO BP – gdzie opłaty będą porównywalne lub nawet niższe.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments