Hiszpania i Francja jednoczą siły

Wiadomości

Wygląda na to, że odbyte spotkanie pomiędzy przywódcami Hiszpanii – Mariano Rajoy – oraz Francji – Francois Hollande – ustanowiło nową wizję Europy, którą z pewnością chce podążać zarówno Madryt, jak i Paryż. Zarówno prezydent Francji, jak i premier Hiszpanii byli zgodni, że obecna wspólna wizja Europy zagraża interesom ich państw. Czego więc dotyczyło spotkanie?

Ciężko ukryć fakt, że obaj panowie debatowali nad wzrostem w Unii Europejskiej oraz tworzeniem nowych miejsc pracy. Taka postawa z pewnością nie spodoba się Niemcom, którzy jednak także dążą do utworzenia nowych miejsc pracy przy wzroście europejskim – robią to jednak zupełne inna drogą. Hollande oświadczył, że obecnie istnieje wyraźna potrzeba odbudowania tego co zostało stracone. Chodzi więc o odbudowę wzrostu gospodarczego oraz zaufania do swoich własnych krajów. Hollande zaznaczył, że jakiś czas temu przywódców pytano o przyszłość strefy euro, która wisiała na włosku. Obecnie nikt już nie pyta jaka będzie przyszłość strefy euro, gdyż sytuacja została opanowana, jednak w dalszym ciągu największym problemem jest wzrost gospodarczy i nie został jeszcze rozwiązany. Hiszpania także opowiada się za wspólnym wzrostem gospodarczym oraz tworzeniem nowych miejsc pracy, gdyż w jej przypadku chodzi o prawie 26 procentowe bezrobocie jakie od kilku miesięcy drąży ten kraj.

Warto zaznaczyć, że obecna polityka unijna nie jest zbyt skuteczna, co nie oznacza, że nie ma na koncie pewnych osiągnięć. Prezydent Francji zaznaczył, że jednym z takich skutecznych osiągnięć jest inicjatywa na rzecz walki z bezrobociem wśród młodych ludzi – obecnie przeznaczono na nią 6 miliardów euro. Prawie jedna trzecia sumy przeznaczonej na walkę z bezrobociem wśród młodych zostanie przeznaczona dla Hiszpanii.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments