Przenoszenie fabryk – jak się odbywa cały proces?

Firma

fabryk-jak-sie-odbywa-caly-proces/">Przenoszenie fabryk – Czasami i fabryki muszą zmienić swoje miejsce, zdarza się więc, że są przenoszone całe parki maszynowe i całe linie produkcyjne. Dzieje się tak z różnych powodów, a relokacja linii produkcyjnych jest prawdziwym wyzwaniem i ogromnym przedsięwzięciem logistycznym.

Przenoszenie fabryk

CO TO JEST RELOKACJA LINI PRODUKCYJNYCH?

Dzisiaj biznes zmienia swoje oblicze bardzo dynamicznie, to co było dobre kiedyś dzisiaj nie jest już najlepsze. Dlatego też coraz częściej stare maszyny zmienia się na nowe, złe miejsca lokalizacji fabryk też zmienia się na miejsca lepsze. Dlatego właśnie przeprowadza się proces relokacji maszyn, linii produkcyjnych czy całych fabryk.

KIEDY DOCHODZI DO RELOKACJI?

Firmy przenoszą swoje linie produkcyjne tam gdzie opłaca im się produkować. Dzisiaj ogromny odsetek firm przenosi się do Azji. Są tam tani pracownicy, małe podatki i według szefów wielu firm, lepsze warunki do pracy. Firmy niektóre przenoszą się również dlatego, że w danym miejscu jest lepsza infrastruktura dla danej linii produkcyjnej. Czasami przenoszenie wiąże się ze zmianą maszyn na bardziej nowoczesne. Relokacja to także rozbudowa i modernizacja danej fabryki, jej rozwój, przeniesienie jej w miejsce gdzie są większe możliwości. Wszystko to odbywa się bardzo profesjonalnie i bezpiecznie. Dlatego też powstają firmy, które zajmują się relokacją maszyn i fabryk.

JAK PRZEBIEGA RELOKACJA

W przypadku gdy relokacji podlega jedna maszyna lub dwie, dla wyspecjalizowanej firmy jest to bardzo proste i łatwe zadanie. Natomiast gdy relokacji podlega cała fabryka lub linia produkcyjna, jest to ogromne wyzwanie i wielka rewolucja, zarówno dla fabryki jak i dla firmy, która zadanie ma wykonać.

Maszyny są ogromne, należy je dostatecznie dobrze przygotować do transportu. Wszystko powinno odbywać się pod szczególnym nadzorem i w warunkach super bezpiecznych. Do przenoszenia maszyn potrzebne są specjalne urządzenia i odpowiedni transport. Osoby, które przenoszą fabryki, maszyny, muszą posiadać specjalne szkolenia.

Kompleksowy plan relokacji to pierwsza rzecz, od której, w całym procesie, należy zacząć przenoszenie. Bardzo często zdarza się, że fabryki, które są przenoszone nie przerywają ani na chwilę swojej produkcji.

Relokacja jest procesem dokładnie zaplanowanym, bezpiecznym i bardzo sprawnym.

Po opracowaniu dokładnego planu, maszyny kolejno są demontowane, zabezpieczane, a następnie ładowane i transportowane. Na miejscu docelowym, po rozładunku maszyn, wszystkie są montowane i z powrotem przywracane do pracy. Wszystkie te czynności muszą być wykonane z wszelkimi normami obejmującymi bezpieczeństwo.

Przenoszone maszyny są przywracane do pracy zgodnie z zasadami BHP, są sprawdzane pod względem technicznym.

JAK WYBRAĆ DOBRĄ FIRMĘ DO PRZEPROWADZENIA RELOKACJI?

Na rynku jest wiele firm zajmujących się relokacją fabryk i maszyn. Procesem tym zajmują się firmy małe i duże. Wybierając odpowiednią firmę, do przeprowadzenia relokacji, dobrze jest poznać nie tylko jej potencjał i możliwości ale także jej unikalne doświadczenie.

Należy zawsze wziąć pod uwagę warunki relokacji, bowiem inaczej fabrykę montuje się w Europie a inaczej w Azji.

Artykuł : Przenoszenie fabryk – powstał we współpracy z Heavy Lift

 

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments