Jak korzystać z poziomów Fibonacciego?

Jak korzystać z poziomów Fibonacciego?

Następujące po sobie liczby, z których każda kolejna jest sumą dwóch poprzednich, nazywamy ciągiem Fibonacciego. Bardzo często wykorzystuje się go podczas inwestowania na giełdzie. Za pomocą opartych na nim narzędzi traderzy wyznaczają na wykresie wartościowe miejsca do otwarcia oraz zamknięcia transakcji. W poniższym artykule przyglądamy się najpopularniejszej metodzie inwestycyjnej opartej na ciągu, czyli poziomom Fibo.

Continue Reading
Analiza finansowa — garść informacji

Analiza finansowa — garść informacji

Prowadzenie przedsiębiorstwa i analiza finansowa to coś, co po prostu musi mieć ze sobą związek. W końcu chodzi o zbiór informacji dotyczących wyników i sytuacji finansowej przedsiębiorstwa. Niemniej jednak analizę można przeprowadzać z różnych powodów. Aczkolwiek nie będziemy skupiać się na powodach tylko powiemy sobie o tym, z czym wiąże się zbieranie wspomnianych informacji.

Continue Reading
Magazyny do wynajęcia - jak wybierać?

Magazyny do wynajęcia – jak wybierać?

Rynek powierzchni magazynowych w Polsce stale się rozwija. Globalizacja oraz rozwój przedsiębiorstw wywołują duży popyt na powierzchnie magazynowe. Nie od dziś bowiem wiadomo, że magazyn jest kluczowym elementem systemu logistycznego każdego przedsiębiorstwa, nie tylko produkcyjnego ale również handlowego. Wysokie zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe generuje równie dużą podaż. Powstają parki magazynowe i huby logistyczne, gdzie można […]

Continue Reading
Dlaczego warto rozważyć niestandardową umowy serwisową swoich wag przemysłowych?

Dlaczego warto rozważyć niestandardową umowy serwisową swoich wag przemysłowych?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz firmę transportową, czy zakład produkcyjny, jeśli korzystasz z przemysłowych rozwiązań do ważenia, posiadanie niestandardowej umowy serwisowej może pomóc optymalnie funkcjonować. Skalowana umowa o świadczenie usług dostawcy dostosowana do wymagań Twojej firmy nie tylko pomoże Ci osiągnąć ciągły sukces, ale także przyniesie Twojej firmie następujące pięć korzyści.

Continue Reading
Zaopatrzenie gastronomii w najpotrzebniejsze urządzenia

Zaopatrzenie gastronomii w najpotrzebniejsze urządzenia

Kiedy chcemy spełnić nasze marzenia dotyczące własnego lokalu gastronomicznego, musimy liczyć się z tym, aby to zrobić potrzeba trochę czasu, cierpliwości i zaangażowania. Jeśli tylko będziemy dążyć do tego celu to bez wątpienia osiągniemy go szybciej niż nam się wydaje.

Continue Reading
Zaległości kredytowe i pozakredytowe Polaków. Co mówią o nas liczby?

Wady i zalety pożyczek pozabankowych

Domeną banków jest udzielanie kredytów – pożyczanie pieniędzy na konkretne cele, odpłatnie (odsetki, prowizje i dodatkowe opłaty), na podstawie umów kredytowych regulowanych przez prawo bankowe. Tylko bank może udzielić kredytu, a aby to zrobić, musi zbadać zdolność kredytową osoby (tudzież organizacji, przedsiębiorstwa lub innego bytu prawnego) ubiegającej się o kredyt. Leży to również w interesie […]

Continue Reading